13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1635010
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور/ آذربایجان غربی
گرایش دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش زمینه ساز اشتغال سازی در جامعه است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نقده تشویق و ترغیب دانش آموزان مستعد و علاقمند به رشته های فنی وحرفه ای و کاردانش، ایجاد رشته های جدید و فراهم نمودن شرایط جذب هنر جویان بعد از فارغ التحصیلی را زمینه ساز اشتغال پایدار در جامعه برشمرد.

«محمود خداداد» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه برای تحقق عدالت آموزشی توزیع ساعات تدریس معلمان توانمند و مجرب به طور بالسویه در تمام مدارس خاص و عادی و توزیع عادلانه امکانات در مدارس می تواند بسیار تاثیرگذار باشد، اظهارداشت: خوشبختانه در این زمینه اقدامات قابل توجهی در این منطقه صورت گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نقده افزود: به منظورتحقق عدالت آموزشی در شهرستان نقده همزمان با ایام کرونایی بسته ها و محتوای آموزشی در مدارس عادی وکم برخوردار توزیع و همچنین کلیه تبلت های تهیه شده به دانش آموزان مدارس مذکور اهدا گردید.

وی با اشاره به عملکرد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نقده در ایام شیوع بیماری کرونا ویروس، خاطرنشان کرد: بهره گیری از دبیران و آموزگاران مجرب وتوانمند، تهیه و توزیع امکانات سخت افزاری به دانش آموزان نیازمند و هماهنگی با مخابرات برای تامین امکانات اینترنتی برای تمام مناطق شهری وروستایی از اهم اقدامات در این زمینه بود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نقده، برگزاری کارگاههای توانمندسازی برای همکاران با سابقه و همچنین استفاده از روش گروه بندی و قراردادن معلمان با سنوات بالا با جوانان در یک گروه برای استفاده از تجارب و علم همدیگر و ارزشیابی و تشویق مستمر آنان را مهم ترین راهکار برای علاقمند نمودن معلمان با سابقه جهت بهره گیری از فضای مجازی برای تدریس برشمرد.

به اشتراک بگذارید :