17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1634964
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور/ آذربایجان غربی
واکسیناسیون جامعه هدف و بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد انتظار است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چایپاره گفت: واکسیناسیون جامعه هدف و بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد انتظار است.

 

«حسن عطارد» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان در خصوص راهکار های لازم برای بازگشایی مدارس و شرایط موجود کرونایی گفت: با توجه به اینکه بهترین شیوه آموزش برای داش آموزان مخصوصا دروس پایه و پایه های ورودی اول در تمامی مقاطع آموزش حضوری می باشد ؛ واکسیناسیون جامعه هدف و بازگشایی مدارس با رعایت اصول بهداشتی مورد انتظار است.

وی گفت: برای تحقق عدالت آموزشی توجه ویژه به مدارس کم برخوردار و تهیه امکانات آموزشی برای دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند باید مورد توجه باشد ؛ درایام کرونا نیز از طریق آموزش حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری و نیزدادن امتیازات ویژه برای معلمان چندپایه و همچنین برگزاری حضوری کلاسها درمدارس کم جمعیت و تهیه بسته های آموزشی و تهیه گوشی و تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار از جمله برنامه های اجرایی در آموزش و پرورش چایپاره هستند.

عطارد افزود:  برنامه ریزی اصولی برای حضور حداکثری داش آموزان در کلاسهای مجازی شبکه شاد ، اطلاع رسانی به اولیا در مورد برنامه های درسی و استفاده از ظرفیت اولیا برای ملزم نمودن فرزندان خود جهت حضور در کلاسهای درسی شبکه شاد و شبکه های آموزشی تلویزیونی می توانند در ارتقای کیفیت شبکه مؤثر هستند.

به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان چایپاره نزدیک به 80 درصد دانش آموزان شهرستان چایپاره در شبکه شاد فعال بودند؛ رای افزایش این امر باید زیرساختهای لازم از طرف شرکت مخابرات جهت دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی فراهم گردد.

عطارد در خصوص ارتباط گیری معلمان، دانش آمو.زان و اولیا با تغییرات محتواها و شیوه های نوین تدریس گفت:  با توجه به تغییرات انجام شده در محتواهای دروس و کتابها و نیز ارائه شیوه های نوین درسی از طرف معلمان و عدم آشنایی بسیاری از اولیا با شیوه های جدید تدریس لازم است که اولیا ارتباط و همراهی و همکاری بیشتری با مدارس و معلمان داشته باشند. در ابن خصوص میتوان جلساتی آموزشی برای اولیا هم در نظر گرفت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چایپاره  به بهره مندی از نیروهای جوان و با انگیزه در پایه های ورودی مقاطع مختلف تحصیلی تاکید کرد و گفت: معلمان با سنوات بالا گاها رغبت و تسلط چندان کافی برای ارائه آموزش در بستر شاد ندارند ، در این راستا لازم است برای دروس پایه و پایه های ورودی مانو اول و دوم ابتدایی و اول متوسطه دوره اول و دوم که کتابهای جدید دارند از نیروهای جوان و با انگیزه استفاده کرد.

 

به اشتراک بگذارید :