24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ۰۷:۳۹:۰۲
کد مطلب:  dTeep2Hf
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبرداد:
هدایت تحصیلی یک پروژه ملی است / توزیع متوازن در رشته های تحصیلی باید انجام شود

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه هدایت تحصیلی یک پروژه ملی است، گفت: توزیع متوازن در رشته های تحصیلی باید انجام شود.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی  وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان گیلان، علی زرافشان در جلسه شورای پروژه مهر آموزش و پرورش استان، با بيان اين كه امسال اولین دوره دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند، اظهار كرد: بر این اساس امسال  13 هزار نفر در مقطع ابتدایی و 9 هزار نفر درمقطع متوسطه از فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگيان جذب می شوند  و 5 هزار نفر هم براساس ماده 28 از طریق آزمون با رعایت ضوابط به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های شورای پروژه مهر در استان ها تصريح کرد: پروژه مهر می تواند با طراحی سازوکارهایی آموزش و پرورش را از انزوا خارج کند و با این نگاه وجود شورای آموزش و پرورش می تواند تحول ساز باشد.

زرافشان افزود: در اجرای پروژه مهر باید موارد مهمی چون استقرار پایه دهم، توسعه پیش دبستانی و اجرای دستورالعمل جدید انتصاب مدیران مدارس باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم توزیع منظم کتاب های درسی خاطرنشان کرد: امسال ثبت نام الکترونیکی کتاب ، خرید آن را برای خانواده ها آسان شده و همه کتاب های درسی به غیر از پایه دهم در انبارها آماده توزیع از 15 شهریور است.

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام بیش از 5/5 میلیون نفر در سامانه سناد  افزود: باید با ساماندهی نیروی انسانی و مشخص شدن تعداد کلاس ها ، سال تحصیلی را با برنامه ریزی دقیق آغاز کنیم.

وی با اشاره به تغییر بافت جمعیتی دانش آموزان، بر لزوم مجتمع سازی مدارس و ایجاد امکانات ورزشی و هنری و استفاده بهینه از آن تأکید کرد.

زرافشان، هدایت تحصیلی را یکی از مهمترین برنامه های امسال عنوان كرد و افزود: هدایت تحصیلی یک پروژه ملی است و باید توزیع متوازنی در رشته های تحصیلی انجام گیرد و علایق دانش آموزان و خانواده ها به طور اصولی هدایت شود.

 

به اشتراک بگذارید :