9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۱:۲۸:۴۵
کد مطلب:  1634712
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
"خودباوری، مهارت آموزی ، مسئولیت پذیری" شعار سال تحصیلی 1401-1400 دستگاه تعلیم و تربیت استان است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه «سی و پنجمین دوره اجلاس مدیران و رؤسای آموزش‌وپرورش سراسر کشور» گفت: شعار سال تحصیلی 1401-1400 دستگاه تعلیم و تربیت استان "خودباوری، مهارت آموزی ، مسئولیت پذیری" است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی در حاشیه این اجلاس با بیان اینکه پروژه مهر شامل مجموعه اقدامات، برنامه ریزی ها  و تمهید مقدمات برای آغاز یک سال تحصیلی خوب است اظهار داشت: شعار سال تحصیلی 1401-1400 دستگاه تعلیم و تربیت استان "خودباوری، مهارت آموزی ، مسئولیت پذیری" است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقا سطح پوشش تحصیلی دانش آموزان با هدف جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان واجب التعلیم گفت: ادارات آموزش و پرورش و مدیران مدارس باید با فعال کردن کمیته های پوشش تحصیلی در مناطق و مدارس از ترک تحصیل دانش آموزان جلوگیری نمایند و زمینه ارتقای نرخ پوشش تحصیلی را فراهم آورند.

صابری تولایی با تاکید بر لزوم اجرای فرآیند هدایت تحصیلی با این هدف که هر دانش آموز متناسب با استعداد، علاقه و توانایی، رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کند تصریح کرد: کمیته های فرعی و تخصصی هدایت تحصیلی در ادارات آموزش پرورش استان و همچنین کارگروه های هدایت تحصیلی در تمام مدارس متوسطه اول استان پیش بینی شده است، لذا اولیا و دانش آموزان عزیز در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام می توانند به این کمیته ها و کارگروه ها مراجعه نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه توجه ویژه به دانش آموزان پایه دوازدهم از اولویت های مهم این معاونت در سال تحصیلی آتی به شمار می رود افزود: با توجه به اینکه شرایط بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی 1401-1400 تا کنون اعلام نشده است، مدیران محترم مدارس متوسطه نظری نسبت به پیش بینی و انجام برنامه ریزی لازم در خصوص هرگونه تصمیم گیری برای آغاز سال تحصیلی پیش رو اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه توسعه متوازن درون شاخه ای و درون رشته ای یکی از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان برای سال تحصیلی پیش رو است گفت: توسعه متوازن به معنای توزیع متوازن دانش آموزان بین شاخه ها و رشته های تحصیلی متناسب با استعداد، توانایی و ظرفیت های موجود دانش آموزان است.

صابری تولایی افزود: با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت های ایاب و ذهاب اولیا و دانش آموزان و از طرفی فعال شدن سامانه سیدا و درگاه پادا  با هدف ثبت نام غیرحضوری دانش آموزان می بایست ترتیبی اتخاذ شود تا در کوتاه ترین زمان، موضوع ثبت نام این عزیزان محقق شود.

وی در پایان با بیان اینکه آموزش حضوری، آموزش ترکیبی و آموزش مجازی و غیرحضوری سه سناریوهای محتمل بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی آینده خواهد بود تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی و غیر قابل پیش بینی بودن آغاز بازگشایی مدارس، تصمیم گیری درخصوص آموزش حضوری یا غیرحضوری بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا می باشد، هر چند که اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت، آموزش حضوری می باشد.

به اشتراک بگذارید :