11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۹:۱۷:۰۰
کد مطلب:  1634692
رئیس آموزش و پرورش منطقه سجاسرود  در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
هدف اصلی پروژه  مهر برنامه ریزی مناسب برای بازگشایی مدارس می باشد

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، نعمت بیگدلی رئیس آموزش و پرورش منطقه سجاسرود با اشاره به تحول در برنامه ها ومحتوای کتب درسی، متناسب سازی محتوا وحجم کتب درسی دانش آموزان را مطابق با استعداد،سن دانش آموزان وبا رویکرد مهارت محوری مختص هر منطقه عنوان نمود.

رئیس آموزش وپرورش منطقه سجاسرود با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین یکی از راهبردهای اصلی ، بسط و گسترش عدالت آموزشی است اظهار نمود: حذف تنوع گرائی در مدارس بخصوص مدارس غیرانتفاعی وهیات امنائی از موضوعات مهم در خصوص توزیع عدالت آموزشی می باشد و بایستی  ظرفیت های مناسب دانشگاهی در رشته های کشوری به مناطق محروم و کم برخوردار اختصاص یابد.

بیگدلی در خصوص پایدارسازی منابع انسانی گفت: حفظ  شان و منزلت فرهنگیان و ارتقا جایگاه اجتماعی آنان و رسیدگی به امورات رفاهی را با اجرای کامل نظام رتبه بندی معلمان محقق می شود و خروج معلمان  از قانون مدیریت خدمات کشوری طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تاکید نمود.

بیگدلی  پروژه ی مهر را یکی از سرنوشت سازترین فرایندهای آموزش وپرورش عنوان نموده و گفت:هدف اصلی پروژه  مهر برنامه ریزی مناسب برای بازگشایی مدارس می باشد، لذا برای تحقق این امر مهم اختصاص اعتبارات لازم جهت آماده سازی مدارس و مشارکت آحاد مردم ، همکاران فرهنگی و همچنین سایر نهادها الزامی می باشد .

وی با اشاره به اینکه مدرسه قادر است با فراهم نمودن محیطى سالم و بهداشتى به جسم و روان کودکان امکان شکوفائى دهد، گفت: اجرای طرح ملی پزشک خانواده ،گسترش مراکز درمانی ،خدماتی وتفریحی برای دانش آموزان و معلمان وهمچنین استاندارد سازی محیط های آموزشی را در حفظ امنیت و سلامت جسمی دانش آموزان مهم تلقی نمود.

به اشتراک بگذارید :