12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1634674
رئیس آموزش و پرورش انگوران در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
عدالت آموزشی، یکی از مسائل مهم آموزش و پرورش است

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، اکبر محمدی رئیس آموزش و پرورش انگوران درحاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در خصوص اهمیت منابع انسانی کارآمد در آموزش و پرورش گفت: شواهد نشان می دهد که فعالیت های منابع انسانی پایدار از طریق مدیریت دانش بر مدیریت عملکرد نوآورانه و تاثیرات آن بر خروجی های سازمان (همچون کارایی، بهره وری و عملکرد مالی) موثر است؛ در واقع فعالیت های منابع انسانی پایدار بر مدیریت دانش تاثیرگذار است.

وی در ادامه با اشاره به لزوم بهره گیری از روش های نوین آموزشی در مدارس، افزود: با توجه به ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، معلم پیش از تدریس کتاب درسی باید محتوای آن را به خوبی تحلیل نماید و ارائه خوب یک محتوا می تواند جایگاه محتوای درسی را تثبیت کند و بر تحقق یادگیری خلاقانه کمک کرده باشد وهمچنین معلمان به عنوان مهمترین اعضای سیستم آموزش و پرورش، می توانند با به کارگیری از ابزارهای و روش های تدریس مناسب، رفتارهای متخصصانه با دانش آموزان و دیگر کارکنان و همکاران خود گام بزرگی در رسیدن به تدریس نوآورانه و سیستم آموزشی پویا و کارآمد داشته باشند.

محمدی رعایت عدالت آموزشی را یکی از مسائل مهم آموزش و پرورش دانست و افزود: یکی از بحث‌های استراتژیک نظام، بحث عدالت آموزشی است در سند تحول نیز یکی از راهبردهای اصلی را بسط و گسترش عدالت آموزشی قرار داده‌ایم. درواقع یکی از شرایط لازم برای یک جامعه متعالی و پویا و توسعه‌ یافته دستیابی به عدالت، هم به معنای عام آن و هم به معنای خاص آن است؛ زیرا عدالت آموزشی است که زمینه را برای دستیابی به عدالت اجتماعی فراهم می‌کند؛ وقتی عدالت آموزشی در یک سیستم آموزشی  حاکم باشد فرهنگ  آن جامعه متوازن و پایدار خواهد بود و در بستر این فرهنگ متوازن بالندگی فکری ، اقتصادی ، سیاسی و آموزشی  رشد می کند .

رئیس آموزش و پرورش منطقه انگوران با اشاره به سند تحول بنیادین گفت:پروژه مهر مهم ترین فعالیتهای آموزش و پرورش در چهار چوب سند تحول بنیادین است و ایجاد بستر مناسب و تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید از مهمترین اهداف پروژه مهر می باشد.

اکبر محمدی صیانت از سلامت جسمی و روحی روانی دانش آموزان، همکاران فرهنگی و اولیاء گرامی را دغدغه و اولویت اول آموزش و پرورش دانست که برای رسیدن به آن از همه امکانات و ظرفیت های موجود استفاده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :