17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۰:۳۸:۰۶
کد مطلب:  1634538
مدیر آموزش وپرورش شهرستان قرچک :
کمبود نیروی انسانی،فضاهای آموزشی  و پایین بودن سطح حقوق و مزایای فرهنگیان مهمترین چالش آموزش و پرورش است 

داورزنی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در حاشیه برگزاری سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور کمبود نیروی انسانی و  فضاهای آموزشی،ورزشی و سرانه های مدارس و  عدم عدالت آموزشی و پایین بودن سطح معیشت فرهنگیان را از مهمترین چالش ها و موارد قابل پیگیری در آموزش و پرورش دانست.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، داورزنی اظهار داشت : تامین نیروی انسانی کارآمد وتوانمندسازی آنها به نحو مطلوب از وظایف اصلی آموزش و پرورش است . وی افزود: ساختار و چارت  ادارات نیاز به  اصلاح و تغییر دارد و به لحاظ حقوقی و اضافه کار باید مورد  توجه ویژه قرار گیرد و همچنین  تقویت پژوهش علمی وعملی، تقویت مدرسه محوری وتحول در تالیف وساختار برخی از کتب آموزشی از مهمترین چالش های پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد.
بنا بر این گزارش داورزنی در ادامه ،غفلت از آسیب های فضای مجازی در آموزش الکترونیکی را یک تهدید بزرگ دانست و گفت: قطعا آموزش الکترونیکی و فرصت های پیش آمده در فضای مجازی بویژه پیامرسان شاد یک اتفاق خوب در امر آموزش و پرورش است اما غفلت از مدیریت فضای مجازی در دسترسی ها و عدم ارائه محتواهای متناسب برای گروه های سنی مختلف در زمینه های گوناگون مورد نیاز دانش آموزان خطر بزرگی است که نیاز به توجه ویژه و برنامه ریزی دقیق تری در این باره‌ می باشد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک با اشاره به تاثیر گزاری ارتباط بین مدیران واحد های آموزشی، معلمین و مدیران مناطق خاطر نشان کرد: با کمک همکاران اداری و ارائه شماره تماس مستقیم، ملاقات های حضوری همه روزه‌مدیران و معلمان در دفتر مدیریت اداره، ارتباط در فضای مجازی و بازدیدهای میدانی مکرر از واحدهای آموزشی سعی بر ارتباط دائم با مدیران و معلمین همچنین حضور پر رنگ در مدارس داشته ایم چرا که معتقدیم نتیجه همه برنامه ریزی ها و تلاش ها در مدارس  قابل اندازه گیری و مشاهده است.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته با توجه به غیر حضوری بودن آموزش تمام تلاش برای ارائه محتواهای مناسب آموزشی و پرورشی انجام شد اما آموزش حضوری موضوع انکار ناپذیری است که امروز بیش از گذشته همگان بویژه کارشناسان و اولیای دانش آموزان بر آن تاکید فراوان دارند.

به اشتراک بگذارید :