9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۲:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1634474
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور/ آذربایجان غربی
ایجاد امکان ارتباط تصویری تعاملی منجر به افزایش کیفیت آموزش در سامانه شاد می شود

ربیس اداره آموزش و پرورش منطقه نازلو گفت: ایجاد امکان ارتباط تصویری دوسویه و تعاملی با هدف افزایش کیفیت آموزشی در سامانه شاد امری کلیدی است.

 

«اکبر مهتدی» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: پیشنهاد می شود برای گسترش دامنه آموزش مجازی در ایام کرونا، تامین سخت افزارهای آموزش مجازی جهت استقرار یادگیری الکترونیک و تحت پوشش دادن روستاهایی که به‌ اینترنت دسترسی ندارند، در دستور کار قرار گیرد.

وی افزرد: در منطقه نازلو توانمند سازی همکاران در موضوعات نحوه ایجاد انگیزه در دانش آموزان، تولید محتوای الکترونیک و کلاس معکوس و نحوه ارزشیابی اصیل در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته این مقام مسوول، برگزاری کلاسهای حضوری تحت عنوان آموزش جهادی ویژه دانش آموزانی که از آموزشهای مطلوب برخوردار نبودند، پیگیری تلفنی آموزشهای مجازی و ارائه بازخوردهای لازم، طراحی کارنامه ارزیابی فعالیت های آموزشی دبیر، انجام پژوهش تحت عنوان شناسایی و تبیین چالشهای آموزشی منطقه در ایام کرونا از جمله اقدامات شاخص این منطقه در ایام کرونا بوده است.

مهتدی، خواستار ایجاد امکان ارتباط تصویری دوسویه و تعاملی با هدف افزایش کیفیت آموزشی در سامانه شاد شد و افزود: با اتخاذ سیاست تمرکز زدایی در ایام کرونا پیشنهاد می‌شود به نحوی که اختیارات لازم به مناطق آموزشی داده شود تا با توجه به شرایط منطقه، نسبت به نحوه ارائه آموزش‌ها تصمیم گیری نماید همچنین فعالیت‌های آموزشی بصورت ترکیبی(حضوری _مجازی) برگزار گردد.

وی با اشاره به لزوم هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی گفت: پیشنهاد می‌شود امکانات متناسب جهت  ایجاد رشته های جدید و متناسب با شرایط منطقه تهیه گردیده و شرایط ایجاد رشته های جدید از حالت پیچیده بروکراسی خارج گردند همچنین تجهیز کارگاههای هنرستانها بصورت کلی مد نظر قرار گیرد.

وی با اذعان به نقش بی بدیل اولیا در هدایت و بهینه سازی جریان یادگیری در ایام کرونایی گفت: تهیه کتب راهنمای تدریس والدین بویژه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی، تخصیص اعتبارات لازم جهت توانمند سازی اولیا و ایجاد یک سامانه جهت رسیدگی به شکایات اولیا در این راستا راهگشا خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :