11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۹:۰۶:۱۰
کد مطلب:  1634178
سازمان پژوهش در برگزاری جشنواره‌ها، به دنبال تسهیل فرایند یاددهی و یادگیری است

دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی-تربیتی رشد تأکید کرد سازمان پژوهش به دنبال جشنواره داری و جریان سازی متعارف نیست بلکه به دنبال این است که بتواند با مدیریت این جشنواره، فرایند یاددهی و یادگیری را تسهیل ببخشد.

محمدابراهیم محمدی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص تفاوت این دوره جشنواره فیلم رشد با جشنواره‌های مشابه، اظهارداشت: سازمان پژوهش به دنبال جشنواره داری و جریان سازی متعارف نیست بلکه به دنبال این است که بتواند با مدیریت این جشنواره فرایند یاددهی و یادگیری خودش را تسهیل ببخشد و از سایر اجزا و عناصر آموزشی در این فرآیند بهتر استفاده کند؛ نگاه سازمان و نظام تعلیم و تربیت به جشنواره فیلم رشد نگاه آموزشی و تربیتی و فرصتی برای ایجاد باشگاه هنرمندان فیلم های آموزشی و تربیتی است و کمک می کند تا دبیرخانه این جشنواره به یک قرارگاه غنی و قوی از فیلم‌های آموزشی و تربیتی در ایران و جهان اسلام و منطقه تبدیل شود.

نقش معلمان هنرمند در این جشنواره

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی تأکید کرد: یکی از جنبه‌های بسیار خوب این جشنواره باشگاه معلمان هنرمند است که در قالب تولید محتوا و فیلم ساماندهی شده‌اند؛ این معلمان، سرمایه های نظام تعلیم و تربیت و عناصر موثر در خدمت به برنامه درسی بوده، در نتیجه از این ظرفیت بیشتر استفاده خواهد شد و آموزش ها و حمایت ها برای پیوسته سازی این ارتباط و خدمت افزون به صنعت فیلم آموزشی بهره گرفته خواهد شد.

زمینه های مشارکت در جشنواره

وی با اشاره به اینکه از مشارکت بیشتر نهادهای فرادستگاهی و شرکت های دانش بنیان در این جشنواره استقبال می‌کند، یادآور شد: این آمادگی را داریم تا برای توسعه و تعمیق آموزش دانش آموزی در این جشنواره از همه توانمندی ها استفاده کنیم؛ بنابراین نهاد‌های فرادستگاهی و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در کمیّت و کیفیت تولیدات هنری و نیز انتقال پیام و محتوا در قالب‌های هنری کمک کنند.

محمدی ادامه داد: کتاب درسی بیش از 15 میلیون مخاطب مستقیم دانش آموزی و 30 میلیون والدین‌شان را تحت الشعاع قرار می‌دهد و می‌تواند در قالب رمزینه های سریع پاسخ، پیام‌های استاندارد شده مورد دغدغه را در ذیل مفاهیم درسی و در قالب های هنری به مخاطب منتقل کند.

فرایند اجرایی جشنواره

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در خصوص زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره پنجاه و یکم گفت: تصمیم داریم فرآیندهای جذب آثار داخلی و خارجی؛ داوری، ارزیابی و هیأت های انتخاب به گونه‌ای تدبیر شود تا اختتامیه این جشنواره طبق برنامه آذر ماه برگزار شود.

فرایند جذب آثار

وی افزود: آثار به صورت برخط دریافت می شود و مشخصات کلی آثار به این شکل خواهد بود که باید کمتر از 20 دقیقه در قالب سامانه آپلود شود. آثار مخاطبان و هنرمندان خارجی در قالب ایمیل و سامانه هایی خواهد بود که به زودی اعلام می کنیم؛ آثار بلند که قابل آپلود نمی باشد به صورت فیزیکی دریافت خواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :