9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۸:۵۷:۲۴
کد مطلب:  1634144
مشاور مدیرکل در امور زنان آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
نشست توجیهی طرح‌های ملی مشترک کارشناسان امور زنان نواحی سه‌گانه برگزارشد

مشاور مدیرکل در امور زنان آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برگزاری نشست توجیهی طرح‌های ملی مشترک کارشناسان امور زنان نواحی سه‌گانه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاعرسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، فرشته عبدی با اعلام این خبر گفت: در راستای توجیه همکاران امور بانوان نواحی سهگانه در رابطه با طرحهای ملی مشارکت اجتماعی دختران و توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در محل اداره کل برگزار شد.

 وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جو استان جلسات به صورت قطبی و ویدیو کنفرانس با رعایت پروتکلهای بهداشتی و اصل فاصلهگذاری اجتماعی برگزار میشود و از همکاران گرامی انتظار میرود که نهایت استفاده را از کلاسهای آنلاین در جهت دانشافزایی و توانمند سازی کرده و بر اجرای هرچه بهتر آن نظارت داشته باشند.

عبدی اظهار داشت: این طرح ملی مشارکت اجتماعی دختران بستر و زمینه لازم را برای نقش پذیری اجتماعی دانشآموزان و مشارکت فعال و مدام آنان در امور تصمیم‌گیری و تصمیم سازی مدارس فراهم میکند و آنها را جهت حضور در عرصههای مختلف فعالیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ...درآینده آماده مینماید، در واقع این طرح مبتنی بر رویکردهای مشارکتی  و تسهیلگری در مدارس دخترانه است.

مشاور مدیرکل در امور زنان در ادامه نشست به توجیه طرح ملی مشترک توانمندسازی زنان فرهنگی سرپرست خانواده اشاره کرد و گفت: با توجه به بالا بودن تعداد مخاطبین این طرح در نواحی سه‌گانه اجرای آن با توجه به مباحث به روز وکارگاه‌های آموزشی، فرهنگی مورد نیاز آن‌ها از ضروریات طرح می باشد .

وی پس از تشریح شیوه نامههای طرح های مذکور خاطرنشان ساخت: اجرای طرح های استانی وخلاقانه ناحیه‌ای نیز درکنار طرح های ملی مورد توجه سه ناحیه قرار گیرد .

گفتنی است در پایان نشست کارشناس جدید ناحیه یک معرفی و از زحمات کارشناسان نواحی 1و3 که درسال قبل نهایت تلاش و همکاری را با حوزه امور زنان داشتند قدردانی شد، سپس هرکدام از کارشناسان به بیان نظرات خود پرداختند و تصمیماتی نیز اتخاذ گردید. 

به اشتراک بگذارید :