2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ ۱۵:۳۸:۴۲
کد مطلب:  qr7BPvQ6
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهراندر آموزش مدرسان استانی طرح شهاب:
طرح شهاب با وسعت 25 هزار دانش آموز در سطح شهرستان های استان تهران انجام شد

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از اجرای طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در 6 منطقۀ آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این باره گفت: در اجرای سیاست های کلی تحول در آموزش و پرورش و اهداف نقشه جامع علمی کشور دایرۀ تربیت و هدایت استعدادهای برتر و ایجاد زمینۀ مناسب برای رشد و بالندگی در سال تحصیلی 96-1395 گسترده تر می شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته مناطق شهریار و قرچک میزبان طرح شهاب بوده اند که امسال، مناطق کهریزک، دماوند، ناحیۀ 2 بهارستان و قدس به مجموعۀ مناطق تحت پوشش این طرح اضافه شده اند.

فولادوند در ادامه وجود نیروی انسانی متخصص را مهم ترین قدرت در جوامع بشری امروزه برشمرده و در ادامه، اظهار داشت: شناسایی و هدایت استعدادهای برتر مقدمه ای است بر، شناسایی، جذب و ساماندهی نخبگان و تولید ثروت علمی را به همراه خواهد داشت.

وی مسألۀ شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان مورد تأکید مقام معظم رهبری برشمرده و گفت: شناسایی، هدایت و حمایت آموزشی، تربیتی و معنوی صاحبان استعدادهای برتر، ایجاد سازو کارهای مناسب برای رشد و بالندگی آنان به عنوان سرمایه های ملی و خدادادی، تقویت و درونی کردن هویت دینی و ملی و حمایت تربیتی و معنوی از دانش اموزان دارای استعدادهای برتر به منظور بهره مندی از توانمندی ها و قابلیت های آن ها در تعالی و پیشرفت کشور، از مهم ترین اهداف این طرح می باشد.

وی در پایان، میزبانی استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، زنجان، قزوین، گلستان، بوشهر و خراسان شمالی را مغتنم برشمرد و در ادامه خاطر نشان کرد: شهرستان های استان تهران میزبان 16 استان در طرح شهاب بوده است که این طرح در دو دورۀ با حضور 135 نفر از مدرسین استان های مختلف برگزار شده است که در مجموع میزبان 270 مدرس طرح شهاب استان های کشور می باشد.

به اشتراک بگذارید :