9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۸:۳۲:۴۴
کد مطلب:  1634028
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
در دنیای امروزی نظام آموزشی نیازمند تغییر و تحول است

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، الیاس بیگدلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان در خصوص برگزاری اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور، در خصوص پایدارسازی منابع انسانی گفت: برای پایداری سازی منابع انسانی عوامل متعددی موثر است اولین آن گزینش و انتخاب خوب نیروی انسانی است، نیروی باید انتخاب کرد مناسب با اهداف و برنامه های سازمان باشد و آن شغل هم متناسب با استعداد و مهارت فرد باشد و زمینه رشد و پیشرفت برای فرد فراهم باشد و فرد هم توسعه و پیشرفت سازمان فراهم اورد . مطلب بعدی در این زمینه اموزش نیروی انسانی است نکته  بعدی رضایت شغلی است ..

وی همچنین در خصوص تحول در برنامه های درسی و محتوا افزود : در تحول برنامه های درسی سه چیز را باید بیشتر مدنظر قرار داد:

 ۱ - نیازهای جامعه یعنی محتوا با پاسخگوی نیازهای جامعه فعلی و اینده باشد

۲ - متناسب با توانمندی های  دانش اموز و با در نظر تحول و رشد همه جانبه دانش اموز باشد(روانشناسی رشد)

۳ - فلسفه تعلیم و تربیت

بیگدلی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره نوآوری در سنجش گفت : در سال‌های اخیر نظام‌های آموزشی دستخوش تغییر و تحولا‌ت زیادی شده است و چون آموزش و پرورش یک نظام و سیستم است، پس تغییر در یک قسمت، قسمت‌های دیگر (مثل ارزشیابی) را نیز متحول ساخته است. این تغییر و تحولا‌ت نتیجه طرح و اندیشه‌های تازه و نویی است که اصطلا‌حا آن را خلا‌قیت و نوآوری می‌نامند. نظام ارزشیابی آموزشی نیز همچون سایر قسمت‌های دیگر نظام آموزشی به دور از این تغییرات نبوده است. در دنیای امروز نیازمند سیستم‌هایی از سنجش و ارزشیابی هستیم که به هر دانش‌آموز به دیده حرمت نگاه کند. موهبت‌های طبیعی و انسانی او را بیشتر از آزمون‌های سنتی نشان دهد. بازخوردی مثبت و تکالیفی رشددهنده به او ارائه کند و باور داشته باشد که هر دانش‌آموز قابلیت رشد و پیشرفت مداوم را دارد. در چنین رویکردی دانش‌آموز تبدیل به فردی خلا‌ق، ریسک‌پذیر، مبتکر و محقق می‌شود که به طور دائم از تدریس بهره می‌گیرد. در این فرآیند شایستگی دانش­آموز رشد می‌کند و اعتمادبه‌نفس او افزایش می‌یابد و دانش‌آموز به‌خوبی یاد می‌گیرد که چگونه آموخته‌ها را در وضعیت‌های دشوار و ناآشنا به‌کار گیرد. این امر توان خلا‌قیت، ابتکار و نوآوری را در فرد رشد می‌دهد و این هدف مهم آموزش و پرورش است. توجه به موضوع خلا‌قیت و نوآوری در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، به دلیل نقایص و کاستی‌هایی که در نظام ارزشیابی سنتی و رایج و نارضایتی‌هایی که از نظام ارزشیابی موجود در محافل تربیتی به همراه داشت، مطرح شد و همین امر موجب بوجود آمدن شیوه های جدیدی همچون  ارزشیابی توصیفی، ارزشیابی پرونده‌ای، ارزشیابی پروژه‌ای، ارزشیابی از طریق آزمون‌های عملکردی، ارزشیابی از طریق خودسنجی و همسال‌سنجی و... شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک درباره الگوهای یادگیری با استفاده از فناوری های نوین گفت : در دنیای امروزی نظام آموزشی نیازمند تغییر و تحول است. این تحول به مقتضای شرایط موجود آن دوره ، تغییر محتوا ، روشها و فناوری های آموزشی را به دنبال خواهدداشت. امروز نیز ظهور فناوری جدید اطلاعاتی و ارتباطی در عصر اطلاعات، شکل جدیدی از یادگیری تعاملی ، خلاق و فعال را ایجاد کرده است به نحوی که همه افراد قادرند در هر کجا و هر زمان به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابند. توسعه این فناوری ها به قدری چشمگیر و فراگیر است که نمی توان اثرات آن را بر آموزش و پرورش نادیده گرفت. عصرکنونی ، عصر اطلاعات و دانایی نام دارد. عصری که زندگی بدون اطلاعات میسر نیست. دورانی که اطلاعات درهمه تار و پود زندگی بشر نمایان است و معیارهای پیشرفت و توسعه جوامع بشری توسط اطلاعات و میزان دستیابی به آن معین می گردد.امروزه از آموزش و پرورش انتظار می رود تا موجبات یادگیری فعال و مشارکتی را در بین دانش آموزان فراهم آورد. شیوه های آموزشی جاری مسلماً پاسخگوی نیازهای آموزشی متغیر عصر جدید نیست. یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش خصوصاٌ در کشور ما، به کار نگرفتن روش های تدریس نوین در آموزش است. به همین سبب کیفیت آموزشی از سطح مطلوب برخوردار نیست و دانش آموزان علاقه زیادی به تحصیل نشان نمی دهند. یکی از زمینه های ایجاد تغییر در مذاق تحصیلی دانش آموزان بکارگیری فناوری نوین در تدریس است.توسعه ی فناوری نوین در نظام آموزشی کارآمد، نه فقط یک انتخاب بلکه یک ضرورت غیر قابل انکار است و گام مهمی در اصلاحات نظام های آموزشی محسوب می گردد.

فرنشین آموزش وپرورش ناحیه درباره توزیع عدالت آموزشی به جنبه های مورد نظر اشاره کرده وافزود : توزیع عدالت آموزشی را به نظر من از دوجنبه می توان مدنظر قرار داد. یکی از لحاظ برابری امکانات، تجهیزات و منابع که همه دانش آموزان بدون در نظر گرفتن نژاد، رنگ، مذهب، وضعیت مادی، فرهنگی، موقعیت اجتماعی و ... از آن برخوردار باشند دیگری اینکه امکانات و منابع مورد نیاز هر دانش آموز متناسب با استعدادش در اختیارش قرارگیرد.

دکتر بیگدلی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره پروژه مهر گفت : پروژه مهر رسالتش آماده سازی مدارس، ایجاد انگیزه در دانش آموز و معلم و تحول در مدیریت  و عرصه تعلیم و تربیت است. پروژه مهر شباهتی به آماده شدن برای عیدنوروز دارد در عید نوروز خانه تکانی، ایجاد تحول در ذهن، روان، روابط و رفتار است. در پروژه مهر هم می خواهیم مدرسه تکانی انجام دهیم و در محیط مدرس و امکانات تغییرات مثبتی انجام دهیم همچنین در برنامه­ها، شیوه مدیریت، مدیریت منابع انسانی و .... تغییراتی ایجاد کنیم در جهت رشد و توسعه حرکت کنیم

بیگدلی درباره صیانت از ارکان آموزش وپرورش اعم از دانش آموز و معلم واولیا گفت : برای صیانت از جایگاه افراد در یک سیستم ارتباط سازنده و سالم مقدم بر سایر عوامل است باید بین اضلاع اساسی دسگاه تعلیم و تربیت یعنی معلم ، شاگرد، اولیا و عوامل اجرایی صمیمت و احترام متقابل وجود داشته باشد این مقام مسئول  درخصوص امنیت روانی و سلامت جسمی دانش آموز ، خانواده و معلم افزود :  امنیت روانی و سلامت جسمی دانش آموززیربنای عرصه تعلیم و تربیت است .مدرسه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نهاهای سازمان یافته اجتماعی است که می تواند با فراهم آورده محیط سالم و بهداشتی رشد جسمی و ذهنی دانش آموزان را فراهم کند. محیط خانوادگی سالم یکی از عوامل مهم ایجادکننده شخصیت مطلوب و متعادل در فرزندان است. فرزندان سالم در خانواده سالم رشد و پرورش می یابند. خانواده باید در تامین سلامت جسمی و روانی خود تلاش کند و روابط عاطفی زن و شوهر مطلوب باشد و جو عطفی خانواده مثبت و پر از صمیمیت باشد تا امنیت روانی فرزندان تامین شود.

به اشتراک بگذارید :