13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۸:۳۱:۴۱
کد مطلب:  1634012
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
تجهیز پایگاه‌های اختصاصی واکسیناسیون فرهنگیان شهر کرمانشاه

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه از تجهیز 3 پایگاه اختصاصی واکسیناسیون ویژه فرهنگیان شهر کرمانشاه خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، نشست هماهنگی واکسیناسیون فرهنگیان استان کرمانشاه با حضور معاون پشتیبانی، رئیس اداره سلامت و تندرستی و روسای آموزش، پرورش نواحی سه‌گانه  شهر کرمانشاه، کارشناسان سلامت و تندرستی در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار شد ماشاءالله پروین با اعلام این خبر گفت: در دوران کرونا دانش‌آموزان در آموزش خود، نقش درستی را ایفا کردند و خانواده‌ها نیز به شکل گسترده‌ای با نظام تعلیم و تربیت مرتبط شدند. ما به آرزوی دیرینه خود دست پیدا کردیم و اینگونه توانستیم «پیوند مدرسه و خانواده» را برقرار کنیم.

وی در ادامه افزود: ما اجازه ندادیم آموزش تعطیل و تشکیلات عظیم و گسترده آموزش و پرورش دچار آسیب شود، بلافاصله ارتباطات خود را با دانش آموز و معلم برقرار کردیم و دستاوردهای قابل توجهی نیز به دست آوردیم.

پروین با اشاره به این‌که طبق سند ملی واکسیناسیون کشور، فرآیند واکسیناسیون فرهنگیان به محض دریافت سهمیه فرهنگیان آغاز خواهد شد، تصریح کرد: در همین راستا سه پایگاه اختصاصی برای واکسیناسیون به فرهنگیان در شهر اختصاص خواهد یافت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با توضیح این مطلب که بیش از 26000 همکار فرهنگی در استان واکسن کرونا دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: فهرست فرهنگیان کرمانشاهی برای اجرای برنامه واکسیناسیون‌ آماده شده است و همه تمهیدات لازم نیز در این حوزه اندیشیده شده تا با مشکل مواجه نشویم.

 در ادامه فردین یاوری معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع، علی‌رغم کرونا و همه چالش‌های پیش‌رو فرهنگیان آموزش‌ را تعطیل نکردند و از همه ظرفیت‌ها برای آموزش دانش‌آموزان استفاده شد، خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا خانواده‌ها نیز به شکل گسترده‌ای با نظام تعلیم و تربیت مرتبط شدند که تداوم این همکاری‌ها قطعاً در آینده نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

یاوری ضمن آرزوی سلامت برای تمامی همکاران فرهنگی و دانش‌آموزان افزود: هیچگونه کمبودی برای تجهیز پایگاه‌های اختصاصی واکسیناسیون نداریم و به محض دریافت واکسن کار واکسیناسیون را برای فرهنگیان عزیز آغاز خواهیم کرد.

احسانخواه رئیس اداره سلامت و تندرستی در جلسه بیان داشت: فقط معلمان نیستند که تحت پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند بلکه همه کادر مدارس اعم از معلمان، معاون اجرایی، نیروهای خدماتی و سایر کارکنان مدارس که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند، واکسینه می‌شوند.

وی افزود: فهرست فرهنگیان برای اجرای برنامه واکسیناسیون‌ آماده است و اطلاعات هویتی و کد ملی همکاران فرهنگی را جهت برنامه‌ریزی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه قرار خواهیم داد.

گفتنی است در پایان جلسه حضار جهت اجرای هر چه بهتر برنامه به بیان نظرات خود پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :