14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1633970
رییس آموزش و پرورش منطقه شبانکاره:
96 درصد از املاک آموزش و پروزرش شبانکاره، سند تک برگ مالکیت دارند

رییس آموزش و پرورش منطقه شبانکاره گفت: با توجه به تاکید وزارت آموزش و پرورش بر مستند سازی املاک، تا کنون بیش از 96 درصد از املاک آموزش و پرورش این منطقه مستند شده و سند برگ مالکیت دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، هوشنگ عباسی در حاشیه اجلاس ملی مدیران و روسای آموزش و پرورش با بیان اینکه نرخ پوشش تحصیلی در منطقه شبانکاره از میانگین استانی و کشوری بالاتر است، اظهار کرد: در هشت سال گذشته  میانگین نمرات امتحانات نهایی و کنکور سراسری دانش‌آموزان این منطقه ارتقا یافته است.

وی افزود: افتتاح و کلنگ زنی ۶ واحد آموزشی، تکمیل سالن ورزشی، احداث خوابگاه خیرساز دبیرستان شبانه روزی و احیا و راه اندازی اردوگاه دانش آموزی از اقدامات عمرانی انجام شده در هشت سال گذشته در شبانکاره است.

عباسی خاطرنشان کرد: عدم انسجام و ارتباط بین بخشی  در آموزش و پرورش و همچنین با نهادهای مرتبط، وجود طرح‌های بدون پشتوانه مالی و سامانه های متعدد و غیر ضروری سبب شده است که  تحقق اهداف تعلیم و تربیت، تحت شعاع خود قرار گیرد.

رییس آموزش و پرورش شبانکاره ادامه داد: ورود دانش آموزان اتباع خارجی به منطقه با دلیل مجاورت به مناطق ممنوعه، عدم حمایت مالی اداره کل اتباع و امورخارجه، پراکندگی و گستردگی مدارس، پایین بودن نرم مدارس در دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم، متعدد بودن مدارس چند پایه از مهمترین چالش‌‌های این منطقه آموزشی است.

به اشتراک بگذارید :