22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۱:۲۹
کد مطلب:  1633960
مصوبه جلسه هفتاد و یکم مورخ 1400/03/17 شورای عالی فضای مجازی
ابلاغ بخش های اول و دوم سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی

بخش های اول و دوم سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی مصوب جلسه هفتاد و یکم شورای عالی فضای مجازی پس از استحضار مقام معظم رهبری، برای اجرا به دستگاه های مربوطه ابلاغ شد.

مصوبه جلسه هفتاد و یکم مورخ 1400/03/17 شورای عالی فضای مجازی با موضوع "بخش های اول و دوم سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی"، طی نامه شماره 102619 در تاریخ 1400/04/23 توسط دبیر شورای عالی فضای مجازی ابلاغ شد.

طبق این سند، فضای مجازی جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۱۰، فضایی در امتداد فضای واقعی، سالم، ایمن، مفید و پیشران پیشرفت سایر حوزه ها با تکیه بر ظرفیت درون زای کشور است. همچنین براساس این افق، ایران در صحنه جهانی باید جزو قدرت های برتر سایبری با تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل و استفاده صلح آمیز از فضای مجازی با مشارکت همه کشورها برای رفع حکمرانی کشورهای سلطه گر بر شبکه جهانی اینترنت و اصلاح آن با همکاری سایر کشورها باشد.

بخش های اول و دوم این سند از طریق مطالعه اسناد راهبردی و چشم انداز سایر کشورها در حوزه فضای مجازی، تحلیل وضع موجود و مطلوب، تحلیل اسناد بالادستی و اخذ نظر مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی و دستگاه های مرتبط با فضای مجازی کشور تنظیم شده که متن کامل آن به شرح لینک پیوست  قابل مشاهده است. 

به اشتراک بگذارید :