15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1633764
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
مدیرآموزش و پرورش مرند: آموزش ترکیبی موثرترین راهکار آموزشی برای پیشگیری از افت تحصیل است

معاون مدیر کل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان مرند مناسب ترین و موثرترین راهکار آموزشی جهت پیشگیری از افت تحصیلی و کاهش آمار بازماندگان از تحصیل را آموزش ترکیبی (سنتی ،مجازی)دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مرند؛ اباذر کاظمی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: یکی از رسالته ای آموزش و پرورش توسعه عدالت آموزشی و پوشش همگانی بوده و طی دو سال در دوران کرونا با دانش آموزانی که بخاطر مشکلات جسمی و حرکتی امکان حضور در محیط های آموزشی و مدارس استثنایی در مناطق روستایی و کم برخوردار فراهم نبود با آموزش مجازی توانستیم کودکان معلول جسمی را به چرخه آموزش بازگردانیم.

وی به اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید برای این منطقه اشاره کرد و افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا در مدارس و تعطیلی موقت چند روزه در ساعات و روزهای اولیه، با تشکیل کارگروه مجازی در منطقه و با بسیج کلیه نیروها و امکانات مدارس، توانستیم از طریق آموزش الکترونیکی بخشی از دبیران، نسبت به تولید محتواهای آموزشی باکیفیت اقدام نموده وباایجاد سه ۳مورد استودیوی مجازی تولیدمحتوای اموزشی که باحضورو بازدید وزیرمحترم آموزش و پرورش  ومعاونین محترم آموزشی ونوسازی همراه بود، توانستیم دریک بازه زمانی کوتاه چندماهه جهش بسیارقابل توجهی درآموزش الکترونیکی دبیران ،دانش اموزان واولیا داشته باشیم.در سال تحصیلی پیش رو ضمن تقویت بستر موجود و همچنین آمادگی برای موقعیت و شرایط مختلف، برای سال تحصیلی جدید در صدد ایجاد شرایطی امن بهداشتی برای فراگیران در مدارس سراسر شهرستان خواهیم بود.

کاظمی اضافه کرد: اکثر قریب به اتفاق همکاران صعب العلاج و همکاران بیمار در منزل و بیمارستان را ملاقات و تکریم و از آنها به وسیله هدایایی تقدیر میگردد و مبلغ مالی جهت مساعدت بلاعوض خدمتشان تقدیم کردیم ، همچنین به درخواست های مالی آنها بدون نوبت رسیدگی گردیده است.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان مرند افزود: در صورتی که مناطق بصورت غیر متمرکز اداره شود پیشنهاد میگردد در قالب برنامه درسی بوم در دوره ابتدایی و همچنین آموزش و ترویج صنایع تبدیلی، کشاورزی در حوزه های مختلف از جمله خشکبار، مبل و صنایع چوب در دوره متوسطه جزء اهداف آموزشی این منطقه قرار گیرد.

کاظمی درپایان به  برنامه ریزی و ساماندهی املاک غیر قابل استفاده اشاره کرد و گفت: برای بفروش رساندن مکانهای مختلف متعلق به آموزش و پرورش  (مدارس مخروبه وبلااستفاده روستایی وشهری ،اردوگاهها وشبانه روزی های بلاااستفاده و... )باتسهیل فرآیند فروش وتنفیذاختیارات بصورت منطقه ای بانظارت کامل شورای آموزش وپرورش وکارگروه عمرانی خودمناطق درکوتاه ترین زمان ممکن باایجادوبازسازی  مدارس موردنیاز با آمایش سرزمینی اقدام شود.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :