13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1633762
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
مدیر آموزش و پرورش شهرستان جلفا: نگرش به آموزش و پرورش در مدیریت کلان باید از مصرفی به سرمایه ای تغییر کند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جلفا از آذربایجان شرقی خواستار تغییر نگرش به آموزش و پرورش در مدیریت کلان شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از جلفا؛ حسین افسری در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: مهم ترین مشکلات و چالشهای پیش رو در نظام آموزش و پرورش چه در سطح ملی و چه در سطح منطقه کمبود نیروی انسانی است. مشکل و چالش اساسی دیگر در نگرش به آموزش و پرورش در مدیریت کلان است، که بایستی این نگرش از مصرفی به سرمایه ای تغییر کند، چالش دیگر در تعریف محتوای یکسان برای همه مناطق می باشد، بایستی این محتواهای درسی با توجه به نیاز مناطق در کتب آموزشی گنجانده شود.

مدیر آموزش شهرستان جلفا به اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید برای این شهرستان اشاره کرد و افزود: تهیه بیش از 170 دستگاه تبلت و گوشی هوشمند برای دانش‌آموزان نیازمند منطقه مخصوصا مناطق روستایی، استفاده از نیروهای داوطلب جهادی برای دانش آموزانی که ملزومات آموزشی ایام کرونایی نداشتند، ایجاد کانال های ارتباطی مجازی هم در سامانه شاد و هم سایر کانال ها تولید محتوا های الکترونیکی و درسنامه ها برای تمامی دانش آموزان نمونه بارز این اقدامات است.

افسری اضافه کرد: تعامل با فرهنگیان و تکریم این عزیزان جزو اولویت کاری منطقه بوده، تا جایی که حتی در ایام کرونایی شخص اینجانب در خدمت فرهنگیان و سایر مردم بوده ام. بستن قرار دادهای رفاهی در زمینه پوشاک و لوازم خانگی و وام های قرض‌الحسنه با سازمان ها و ارگان ها از جمله اقدامات در جهت تکریم فرهنگیان می باشد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان جلفا خاطرنشان کرد: برای اینکه آموزش و پرورش ایران دور از این واقعیت نباشد و منافع اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی خود را حفظ کند باید از آموزش و پرورش سنتی دور شده و همسو با کشورهای جهان برای برنامه های درسی جهانی که هدفشان تربیت شهروند قانون مدار است قدم بگذاردومقدمه این کار آشنا کردن فرهنگیان با محتواهای برنامه های درسی جهانی و ملزومات این برنامه ها می باشد،برای اینکه در برنامه های درسی جهانی ذوب نشویم در کوتاه ترین زمان محتواهای فرهنگی علمی و. ...خود را وارد این دهکده کنیم.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :