12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1633760
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
رئیس آموزش و پرورش خاروانا : بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان در اولویت کاری دولت آینده قرارگیرد

رئیس آموزش و پرورش منطقه خاروانا استان آذربایجان شرقی گفت: بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان در اولویت کاری دولت آینده قرارگیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از خاروانا؛ شهرام حبیبی  در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت : بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان در اولویت کاری دولت آینده قرارگیرد.

رئیس آموزش و پرورش خاروانا در ادامه با بیان اینکه با وجود محدودیت درآمدی و منابع، پروژه‌های اولویت‌دار برای توسعه زیربنایی منطقه تعریف و توسعه، بهسازی و استانداردسازی فضاهای آموزشی منطقه طی سال‌های اخیر در این منطقه آغاز شده است، اضافه کرد: تمامی تلاش مدیران این مجموعه، توسعه زیربنایی منطقه و رسیدن به حداقل استانداردهاست.

 وی بیان داشت: بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان همواره یکی از مهمترین دغدغه های این قشر بوده و با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته در دوره های مختلف آموزش و پرورش، سطح معیشتی معلمان همچنان در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

وی به اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید برای این منطقه اشاره کرد و افزود : با وجود نبود زیرساخت های لازم اعم از( نبود اینترنت،عدم آنتن دهی تلفن همرا و.....) و شرایط حساس کرونایی در روستاهای این منطقه با همدلی و تلاش مضاعف همکاران این مجموعه تلاش کردیم آموزش کلاس درس تداوم داشته باشد.

حبیبی یکی از چالش های  پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت کشور و به طبع آن منطقه  را کمبود نیروی انسانی متخصص و کاربلد  عنوان کرد و افزود: بدون داشتن نیروی متخصص در همه عرصه ها رسیدن به اهداف عالی، سیاست های کلان کشوری و سفارشات مقام معظم رهبری امکان پذیر نبوده و باید برای این امر مهم برنامه ریزی کرد.

حبیبی به آموزش غیر متمرکز در استان های کشور اشاره کرد وبیان داشت: با توجه به شرایط منطقه و تفاوت های فرهنگی ، داشتن درس هایی با زبان مادری برای دانش آموزان این مناطق ضروریست.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :