17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ ۱۵:۵۴:۲۴
کد مطلب:  1633566
سرپرست آموزش و پرورش لرستان در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره نوجوان خوارزمی ؛
حاصل آموزشِ پژوهش محور ، تربیت نسل پژوهشگر و خلاق است

از برگزیدگان راه یافته به مرحله ی کشوری جشنواره ی نوجوان خوارزمی تجلیل شد .

در این آیین ، سرپرست آموزش و پرورش لرستان با توجه به لزوم برقراری ارتباط با دانش آموزان گفت ؛ توجه به انتظارات دانش آموزان از مدرسه و متولیان امر تعلیم و تربیت (به عنوان برنامه ریز ، سیاست گذار و ناظر) ، منتج به بهبود نگرش و کشف استعداد دانش آموز خواهد شد .

سیدعیسی سهرابی با تاکید بر مدیریت و هدایت استعداد دانش آموزان اظهار داشت ؛ مطلوب و خروجیِ آموزش و پرورش فقط کسب رتبه های برتر کنکوری نیست بلکه هدف ، احترام به تفاوت های فردی و هدایت درست استعداد دانش آموز با هر بهره ی هوشی است .

وی ادامه داد ؛ جشنواره خوارزمی به دنبال فرهنگسازیِ این مهم است که هر انسانی دارای استعداد هایی است که مختص اوست و این استعداد باید کشف ، شناسایی و در مسیر درستِ پرورش قرار گیرد .

سهرابی در پایان ، نوآوری را حاصل کارِ پژوهشی عنوان و تصریح کرد ؛ ماحصل آموزشِ پژوهش محور ، تربیت نسل پژوهشگر و خلاق است .

معاون آموزش متوسطه استان لرستان نیز در ابتدا با اشاره به اهداف جشنواره نوجوان خوارزمی گفت ؛ این فرصت ، یادگیری را عمیق ، علم را ماندگار و اثربخش و محیط های یادگیری را شاد کرده و بر نگرش دانش آموز نسبت به هدایت تحصیلی و انتخاب رشته ی درست تأثیر مستقیم دارد .

بازگیران با ابراز خرسندی از راهیابی دانش آموزان به مرحله ی کشوری جشنواره گفت ؛ جشنواره نوجوان خوارزمی به همت همکاران ، دانش آموزان و اولیا در ۶ محور و ۴ مرحله برگزار و در دو محور حضوری و غیر حضوری داوری شد و برگزیدگان استانی در کارگاه غیرحضوری توانمندسازی دانش آموزان به میزبانی استان اصفهان در ۱۶ مرداد ماه شرکت خواهند کرد .

 لازم به ذکر است ؛ این نشست صمیمی ، مبتنی بر ارائه ی نظرات و پیشنهادات دانش آموزان برگزیده و اولیای آنها صورت پذیرفت .

تنظیم خبر ؛ لک

 

 

به اشتراک بگذارید :