16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ ۰۹:۵۷:۳۲
کد مطلب:  1633344
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد؛
نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه «سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی»

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان، در برنامه «سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی» تا دوم مرداد، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی گفت: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا کنون،  ۹۲۴هزار و ۴۲۵نوآموز بدو ورود به دبستان نوبت گیری کردند که از این تعداد ۵۲۶هزار و ۱۷۰نوآموز بدو ورود  به دبستان بر اساس نوبت ارزیابی شده اند.

وی افزود: استان های بوشهر، مرکزی، کردستان، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، ایلام، قم، قزوین و کرمانشاه به ترتیب بیشترین درصد  نوبت‌گیری نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را تاکنون داشته‌اند.

وی ادامه داد: استان‌های کردستان، بوشهر، همدان، چهارمحال بختیاری، ایلام، اردبیل، مرکزی، خوزستان، گلستان و زنجان نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است، گفت: نوبت گیری نوآموزان پیش دبستانی نیز در برنامه سنجش درحال انجام است.

به اشتراک بگذارید :