19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1633260
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده درحاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
آموزش و پرورش اساس پیشرفت همیشگی یک جامعه است

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، قاسمعلی افشاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور با واحد خبر  روابط عمومی گفت و گو کرد.

افشاری با بیان اینکه پیش بینی منابع انسانی مورد نیاز، مستلزم اصلاح فرایندها، بهسازی وبسیج منابع انسانی در راستای تعالی مدیریت می باشدتصریح کرد:سند تحول بنیادین که از راهبردهای اصلی آن بسط و گسترش عدالت آموزشی است براین اساس هر دانش‌آموز متناسب با ظرفیتی که دارد می تواند فرصت یادگیری داشته باشد و تا جایی ‌که فرصت و استعداد او اقتضا می‌کند  رشد می کند. اگر چنین شرایطی را برای جامعه به ‌وجود بیاوریم در واقع به رعایت اصل عدالت آموزشی رسیده ایم.
افشاری گفت:یکی از اساسی‌ترین مسائل تعلیم و تربیت وسنجش موفق توجه به شیوه‌های تدریس و معرفی الگو‌های برتر تدریس و توجه به فرایند ارزشیابی تکوینی وحین آموزش می باشد.آموزش و پرورش اساس پیشرفت همیشگی یک جامعه است ودر موقعیت و شرایط کنونی در کنار توجه به فعالیت های آموزشی دانش آموزان در فضای مجازی ، باید به مسائل پرورشی نیز بیش از پیش توجه گردد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده عنوان کرد: تبادل اطلاعات وهر نوع فعالیت ارتباطی به منزله یک سرمایه ملی و در حکم پشتوانه‌ای برای نیل به اهداف برنامه‌ها وتوسعه نهادهای هر کشور به خصوص در آموزش وپرورش خواهد بود. واین امردانش، مهارت و یا روش فنی در بهره مندی از اطلاعات برای مخاطبان خواهد بود.

وی افزود: در راستای اجرای هرچه بهتر پروژه مهر باید برنامه ریزی های لازم اعم از پیش بینی منابع انسانی مورد نیاز،توجه به فضاهای آموزشی مدارس،توزیع کتب درسی،هدایت تحصیلی دانش آموزان،فعالیتهای تابستانی اوقات فراغت ،کلاسهای جبرانی انجام گیرد. در این راستا مساعدت سایر دستگاهها ومصوبات شورای آموزش وپرورش می تواند در این خصوص کمک حال این پروژه باشد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:اجرای برنامه آموزش خانواده، برای افزایش امنیت روانی دانش آموزان،معلمان واولیای دانش آموزان اهمیت ویژه ای دارد.
افشاری گفت: اهداف متعالی آموزش و پرورش در صورتی تحقق می یابد که تعلیم و تربیت هم راستا با بهداشت و سلامت دانش آموزان، معلمان، اولیای دانش آموزان حرکت کند و از آنجا که دانش آموزان در سن فراگیری بوده و آموزش های بهداشتی را به خوبی می آموزند و می توانند به عنوان سفیران سلامت آموخته های خود را به خانواده و همسالان خود نیز انتقال دهند لذا حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت آنان امری ضروری و غیرقابل انکار است.
وی صیانت وتکریم دانش آموزان،معلمان، اولیا ومراجعین را از اولویت کاری حوزه ستادی ومدارس دانست.

به اشتراک بگذارید :