19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1632896
رئیس آموزش و پرورش منطقه افشار در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
ضرورت دارد در راستای آموزش بهینه و استفاده از تمامی فرصت ها، برنامه درسی و محتوی کتب بازنگری گردد

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در پی برگزاری سی و پنجمین اجلاس رووسای آموزش و پرورش کشور سید مجتبی حسینی رئیس آموزش و پرورش منطقه افشار در مصاحبه ای با  واحد خبر روابط عمومی آموزش و پرورش به سوالت ذیل پاسخ داد.

 

به نظر شما چه برنامه هایی برای پایدار سازی منابع انسانی لازم است؟

با توجه به تاثیر تجربه در میزان بازدهی و اثر بخشی در کار ، ضروری است که در راستای پایدار سازی منابع انسانی بر اساس بومی گزینی و انجام تعهدات خدمتی مخصوصا در مناطق محروم برنامه ریزی مدونی صورت پذیرد و هم چنین در جذب نیروی های ناکارآمد و سنین بالا  به دلیل نامطلوب بودن ماحصل عملکرد، تجدید نظر شده و در این راستا به رهنمود مقام معظم رهبری در خصوص تربیت نیروی انسانی از طریق دانشگاه فرهنگیان اهتمام ویژه ای گردد.

آیا نیاز به تحول در برنامه ها و کتب درسی وجود دارد؟

با عنایت به تاثیرات شرایط کرونایی و آموزش مجازی در دوسال گذشته، بازنگری در تالیفات و محتوی کتب درسی اجتناب ناپذیر است لذا ضرورت دارد که در راستای آموزش بهینه و استفاده از تمامی فرصت ها، برنامه درسی و محتوی کتب درسی بازنگری گردد و درهمین راستا می توان از بازه زمانی شهریور ماه برای جبران عقب افتادگی  تحصیلی استفاده کرد.

به چه میزان نوآوری در فرآیند سنجش نیاز است؟

سنجش بر مبنای استعداد و توانمند سازی دانش آموزان و در راستای هدایت درست استعداد ها  است که دیر زمانی است در نظام های آموزشی موفق اجرایی می گردد  که از نتایج آن می توان به افزایش اعتماد به نفس و هم چنین کاهش چشمگیر  افسردگی و ترک تحصیل را مشاهده کرد.

 برنامه پروژه مهر را چگونه ارزیابی می کنید؟

پروژه مهر اساس برنامه ریزی صحیح برای بازگشایی مدارس است اجرا و نظارت بر اساس معیارهای علمی و مدیریتی و همدلی در بین نیروهای مختلف از سطح مدرسه تا اداره  وتکیه بر راهکارها و اهداف سند تحول بنیادین.بازگشایی هرچه بهتر مدارس و برگزاری کلاسهای حضوری و غیرحضوری را به ارمغان می آورد.

برنامه های آموزش و پرورش منطقه افشار در حفظ امینت وسلامت جسمی دانش آموز، خانواده و معلم چیست؟

در راسنای اطمینان از امنیت و سلامت جسمی دانش آموز، خانواده و معلم، می توان از ظرفیت های شورای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق در جهت بومی سازی پروتکل ها استفاده کرده و ضمن تامین امنیت و سلامت دانش آموزان هیچ خللی به ابعاد واهداف آموزشی و پرورشی سند تحول بنیادین وارد نشود.

به اشتراک بگذارید :