19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1632834
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
تحول و تغییر اصل جدانشدنی با حوزه مدیریت است

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش زنجان، محمدحسین شریفی مدیر آموزش و شهرستان ابهر در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور با واحد خبر روابط عمومی استان گفت و گو کرد.

شریفی با اشاره به اینکه منابع انسانی ارزشمندترین سرمایه برای هر مجموعه ای محسوب میشود گفت: نیاز سنجی و شناسایی ضعف ها و قابلیت های سیستم در کنار استفاده حداکثری از ظرفیت های منابع انسانی باید در الویت اقدامات باشد.

وی با تاکید بر اینکه تحول و تغییر اصل جدانشدنی با حوزه مدیریت است خاطرنشان کرد: در حوزه تحول در برنامه درسی و محتواهای آموزشی باید با تلفیق دو دیدگاه آینده ساز و آینده نگر حرکت کنیم.محتواهای آموزشی باید به نحوی باشد که به اهداف ذکر شده در سند تحول برسیم و در واقع آینده ساز باشیم و هم تغییر و تحولات نسل جوان را زیر نظر داشته باشیم و بر اساس این تحولات محتوای مناسب تولید کنیم.

وی نوآوری در شیوه های سنجش را از ضروریات عنوان کرد و افزود: با توجه به تغییراتی در شیوه های تدربس به سبب آموزش های غیرحضوری ایجاد شد باید شیوه های سنجش و ارزیابی را متناسب به این تغییرات در در نظر بگیریم و باید تلاش شود تا وسیله و ابزار سنجش مناسب با شیوه های تدریس باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر بهره مندی از فناوری های نوین در حوزه آموزش و تدریس را از موارد ویژه و ضروری عنوان کرد و گفت: یکی از اقدامات ضروری در حوزه استفاده از فناوری در حوزه آموزش، توانمدسازی معلمان است و باید تا حد امکان به سمت این شرایط حرکت کنیم.

شریفی از برگزاری کلاس های تقویتی برای دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم به صورت رایگان و با بهره مندی از برترین اساتید و معلمان منطقه جهت آماده سازی برای امتحانات نهایی در راستای برقراری عدالت آموزشی خبر داد و تصریح کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح توجه به عدالت آموزشی و تحقق شعار بهترین سطح کیفیت آموزش برای تمام دانش آموزان بود.

این مقام مسئول با  اشاره به لزوم آمادگی جهت آغاز سال تحصیلی در هر شرایطی و بهره مندی از رویکرد مدیریت اقتضایی اظهار داشت: برنامه ریزی ها در راستای پروژه مهر باید به نحوی باشد که هر گونه آمادگی برای بازگشایی حضوری یا غیرحضوری را بنا بر تصمیمات ستاد کرونا داشته باشیم.

وی امنیت و سلامت جسمی معلمان، دانش آموزان و اولیا خط قرمز مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: به منظور تحقق بحث سلامت نیازمند تعامل و همکاری بین معلمان ، دانش آموزان و اولیا هستیم.

به اشتراک بگذارید :