9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ۰۷:۳۵:۰۳
کد مطلب:  1631498
مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی :
سهمیه استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی ۲۳ درصد افزایش یافت

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی گفت:سهمیه استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی ۲۳ درصد افزایش یافت

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی مهدی مودی، در  حاشیه بازدید از فرآیند آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی، مدرسان طرح امین و مدرسین قرآنی که یکم مرداد ماه ۱۴۰۰توسط جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: در طرح تبدیل وضعیت نیز این استان عملکرد خوبی داشت چنانکه تبدیل وضعیتی که باید در سه سال انجام می شد برای همه ۹۰۰نفر مشمول، در یک سال انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون استخدام آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، مربیان قرآنی و معلمان طرح امین آموزش و پرورش اظهار کرد: ۳۰۳نفر در این آزمون ثبت نام کردند که ۲۷۳نفر واجد شرایط بودند و امروز ۲۷۱نفر در آزمون حاضر شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شالی اظهار کرد: همه افرادی که در این آزمون حدنصاب را کسب کنند به معلم پیمانی تبدیل وضعیت شده و بعد از گذراندن یک سال دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

مودی اضافه کرد: محدودیت بکارگیری در این جمع وجود ندارد مگر اینگه خود فرد حداقل نمره را کسب نکند، امیدواریم همه شرکت کنندگان به عنوان معلم آموزش و پرورش بکارگیری شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی عملکرد جهاددانشگاهی را در برگزاری آزمون های استخدامی مطلوب خواند و افزود: این نهاد چندین سال است آزمون‌های آموزش و پرورش رابه نحو مطلوب و شایسته برگزار می کند و رضایت کامل از نحوه برگزاری آزمون ها توسط این نهاد وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: ۱۶هزار همکار فرهنگی در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۵۰۷نفر معلم حق التدریس بوده و حدود یک هزار آموزش دهنده نیز بعد از طرح سال ۹۲وجود دارد.

مودی گفت: برای استخدامی  ۲۳درصد افزایش سهمیه گرفته شده است همچنین با پیگیری های همکاران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ۳۲۶دانشجو در دانشگاه فرهنگیان جذب شد. ۲۷۱شرکت کننده آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی آزمون امروز نیز می توانند به این جمع اضافه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در یک سال و نیم زمان شیوع کرونا شاید به ظاهر تصور شد کار آموزش و پرورش کم شده اما در کل دنیا و ایران ثابت شد که هیچ شیوه ای جای آموزش و پرورش حضوری و هیچ فردی جای معلم را نمی گیرد.

مودی تعداد دانش آموزان خراسان شمالی را ۱۸۰هزار و ۲۳۸نفر ذکر کرد و افزود: برآورد می شود شش هزار نفر به این تعداد افزوده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی درصد باسوادی ۱۰تا ۴۹سال در این استان را ۹۲.۸۵درصد ذکر کرد و افزود: با انعقاد ۵تفاهم نامه با حضور استاندار خراسان شمالی در زمینه ارتقای باسوادی استان با وزارت متبوع و با عملکرد همکاران پیش بینی می شود درصد باسوادی به ۹۷درصد برسد که با این رقم استان از میانگین کشوری عقب نیست

به اشتراک بگذارید :