13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۴:۴۵:۱۲
کد مطلب:  1630414
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:
هزینه پیشگیری کمتر از درمان است

صبح امروز آیین اختتامیه دهمین جشنواره نوجوان سالم استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولین در اردوگاه دانش آموزی الغدیر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این مراسم گفت: هزینه پیشگیری بسیار کمتر از درمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: با پیشگیری از اتفاقات می توان به پرورش، آینده سازی و آینده نگری فرزندانمان کمک و انقلاب را بیمه کرد.

پاشایی خاطر نشان کرد: خانه و مدرسه محل هایی هستند که می‌توانند عنصر کلیدی مبارزه با رفتارهای ناسالم باشند.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت افزود: بهترین و قویترین پشتیبان هرکسی در حوزه های مختلف خانواده، یعنی پدر و مادر بوده و لذا در صورت تعامل مدرسه و خانواده دانش آموزان آینده کشور را به شکوفایی خواهند رساند.

پاشایی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه برای هر آسیبی باید برنامه داشت، گفت: کسانی که در خانه برنامه دارند یعنی به نیازهای دانش آموزان و فرزندانشان جواب میدهند.

در ابتدای برنامه معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت:

طرح یاریگران زندگی در طی دو سال گذشته در برخی مدارس کشور و نیز استان ما اجرا شده است و  امروز نتایج مرحله استانی اعلام می‌شود.

وی افزود: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر ایجاد شده و نماینده تشکل های دانش‌آموزی، مدیران و معلمان مدارس و انجمن اولیا و مربیان در خصوص پیشگیری از رفتارهای پرخطر در ایجاد کانون، برنامه ریزی و مدیریت این طرح مشارکت کرده اند.

طاهر علمی در مورد یکی از برنامه‌های طرح یاریگران زندگی بیان کرد: جشنواره نوجوان سالم از مهمترین برنامه های این طرح می‌باشد که در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه ای و استانی و کشوری برگزار می‌شود. این جشنواره از مهرماه آغاز و در پایان اردیبهشت ماه  به اتمام می رسد.

وی به موضوعات جشنواره اشاره کرد و گفت: زمینه سازی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و خطرات، پرداختن به زندگی سالم و ارتقای سلامت روان از این موضوعات می‌باشد.

وی در پایان تاکید کرد:  از مهمترین کارهایی که ما در این زمینه انجام داده‌ایم،  همکاری اداره کل آموزش و پرورش با ستاد مبارزه مواد مخدر است و پیام مهم این جشنواره پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

گفتنی است در پایان مراسم از دانش آموزان برتر در حوزه های مختلف تجلیل بعمل آمد./عباسی بیشک

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :