23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۰:۴۲:۱۷
کد مطلب:  1630080
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
کیفیت آموزش در استان اصفهان نشان از پتانسیل قوی همکاران دارد

لیلاسادات ابطحی گفت: استان اصفهان از نیروهای توانمندی برخوردار است که سعی کردیم با برنامه‌های آموزشی و طرح‌های نظارتی بهترین کیفیت را در همکاران شاهد باشیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و هشتمین روز از تیرماه 1400، لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: در شرایط کرونایی همکاران ما سه شیفت کار می‌کردند و حتی بدون داشتن فضای خاصی در فضای مجازی پیگیری ها را انجام دادند تا شرایط آموزش را در هر خانه و در هر خانواده مهیا سازند.

وی افزود: کیفیت آموزش در استان اصفهان نشان از پتانسیل قوی همکاران ما دارد چرا که کمترین میزان آسیب را در تحصیل دانش‌آموزان شاهد بودیم و علیرغم اینکه تصور داشتیم خیلی از کودکان از آموزش عقب می مانند اما به نسبت، درصد قابل قبولی از دانش آموزان، تحصیل خود را ادامه دادند.

ابطحی تاکید کرد: استان اصفهان از نیروهای توانمندی برخورداراست که سعی کردیم با برنامه‌های آموزشی و طرح‌های نظارتی، بهترین کیفیت را در همکاران شاهد باشیم. با برنامه ریزی انجام شده پایگاه های رشد را در هر مدرسه فعال و رصد کردیم و بر همین اساس از معلمین خواستیم که قبل از استمرار یادگیری در تابستان از فروردین و اردیبهشت ماه، این فعالیت را کلید بزنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: در پایش وضعیت آموزش، از پرچمداران کشور هستیم و خوشبختانه دانش‌آموزانی که نیاز به تلاش داشتند رو به رشد هستند. همچنین تفاهم نامه ای به موازات تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با دانشگاه فرهنگیان، با این ارگان در اصفهان امضا شد و دانشجویان جهادی ما با نگاه کمک به دانش‌آموزان در شرف تکرار پایه، وارد اقصی نقاط استان شده و کار آموزش را پیگیری می کنند. 

وی تصریح کرد: در جهت توسعه عدالت آموزشی، استان ورودی جدی به کلاس‌های چندپایه و روستایی داشتیم، کیفیت بخشی در این کلاس‌ها اهمیت ویژهای دارد و با ارسال بسته‌های آموزشی و کمک راهوران آموزشی، کیفیت آن ها را کنترل کردیم.

ابطحی اضافه کرد: ارزشیابی کیفی توصیفی سال‌هاست که در اصفهان با قدرت انجام می شود؛ از جمله طرح هایی که به وزارت خانه معرفی شد، طرح جامع نظارت بود. این طرح از مدیران ابتدایی برای رصد آموزش در مناطق و نواحی استفاده می کرد که نتایج این پایش را منطقه به منطقه ارائه کردیم و خواستیم که با توجه به نتایج، برنامه های کیفیت بخشی پیش بینی و انجام شود. البته این طرح باید همسوتر با سند بنیادین پیش برود تا ملموس تر و کارآمدتر باشد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خاطر نشان کرد: آموزش ابتدایی یکی از مهم ترین بخش های آموزش و پرورش بوده و باید سرمایه‌های مغفول در این بخش را شناسایی و از آن ها استفاده کنیم. با آن که زمان برای ما کم بود، اما همه کوشیدند که آموزشی خوب را در این سال تحصیلی ارائه کنیم.

به اشتراک بگذارید :