13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۰:۲۹:۰۹
کد مطلب:  1630038
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
بزرگترین مزیت سامانه پادا جلوگیری از تعدد سامانه ها در آموزش و پرورش است

محمدرضا ناظم زاده: دسترسی سخت و اشکال در اتصال به سامانه پادا، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها را سردرگم کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمدرضا ناظم‌زاده معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: «پادا» سامانه یکپارچه‌سازی اطلاعات دانش‌آموزان است و بزرگترین مزیت آن جلوگیری از تعدد سامانه‌ها است.

او افزود: در اواسط سال تحصیلی این سامانه راه‌اندازی شد، اما با توجه به اینکه اگر سامانه‌ای فعال نباشد نمی‌توان نقاط ضعف یا قوت آن را بررسی کرد اشکال نرم‌افزاری این سامانه هم تا الان مشخص نشده بود، اما با تدابیر متخصصان قرار است حداکثر تا اوایل هفته آینده مشکل دسترسی و اتصال به شبکه این سامانه برطرف شود.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امید است در روز‌های آینده بتوانیم هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم را ثبت کرده و در اختیار آنان قرار دهیم که البته در برخی از نواحی این مشکل برطرف شده است.

ناظم زاده افزود: در سال‌های گذشته ریز نمرات توسط دبیران به معاون‌اجرایی مدرسه ارائه می‌شد، اما با راه‌اندازی سامانه پادا تمامی دبیران به‌طور مستقیم نمرات را در این سامانه وارد کرده اند.

او اشاره کرد: بسیاری از دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس عادی اقدام می‌کنند و بعد از قبولی در آزمون نمونه‌دولتی ثبت‌نام را لغو می‌کنند، اما امسال به علت شرایط حاد کرونایی و تعویق آزمون مدارس نمونه‌دولتی امیدوار هستیم این مشکل تا حدودی برطرف شود.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امسال همانند سال‌های قبل به تمامی مدیران مدارس اعلام شده‌است در زمان ثبت‌نام اجازه گرفتن وجه از دانش‌آموزان را ندارند و فقط اجازه دریافت حق بیمه و کتاب را دارند، اما به تمامی خانواده دانش‌آموزان توصیه می‌شود به این دلیل که سرانه آموزش و پرورش بسیار محدود است با کمک به مدرسه و مشارکت کیفیت آموزشی را افزایش دهند.

به اشتراک بگذارید :