14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۰۸:۱۰:۰۸
کد مطلب:  1629728
به همت خیرمدرسه ساز انجام گرفت؛
آغاز عملیات اجرایی احداث مدرسه ۶ کلاسه در مبارکه

آئین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی احداث مدرسه ۶ کلاسه دکتر علی جعفری در شهرستان مبارکه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مدرسه دکتر علی جعفری با مشارکت خیر مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان به زیربنای ۶۰۰ مترمربع، با ۶ باب کلاس درس و فضاهای اداری، بهداشتی و سالن اجتماعات در شهرستان مبارکه احداث خواهد شد.

در مراسم کلنگ‌زنی این مدرسه که روز دوشنبه_۲۸ تیرماه 1400 برگزار شد، میردامادیان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، ذاکران معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، نجفی افشار معاون مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و نماینده خیر، هدایت فرماندار شهرستان مبارکه، شفیع زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه و جمعی از مسئولان و خیران حضور داشتند.

در این مراسم نجفی افشار_ نماینده دکتر جعفری خیر مدرسه ساز، با گرامیداشت یاد و خاطره همه تلاشگران عرصه مدرسه سازی به ویژه مهندس میربد، مدیرکل فقید نوسازی مدارس و دکتر حافظی، گفت: دکتر علی جعفری بعد از  ۳۰ سال زندگی در خارج از کشور تصمیم گرفت در زادگاه خود مدرسه ای احداث کند.

وی بیان کرد: شروع این کار به همت خواهر ایشان، خانم طیبه جعفری بود که خود از خیرین استان هستند و فرهنگ مشارکت و مدرسه سازی را گسترش داده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توانمندی و تعامل خوب مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان این پروژه نیز در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

در ادامه زهره میردامادیان _رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در این مراسم با قدردانی از خیر مدرسه ساز دکتر جعفری و نماینده او برای مشارکت در احداث این مدرسه، اظهار کرد: دکتر جعفری از خیرین مدرسه سازی هستند که با جود دور بودن از کشور عزیزمان قلبشان برای فرزندان این مرز و بوم می‌تپد. مدرسه سازی یک اثر ماندگار است که می تواند در خدمت توسعه جامعه باشد و توسعه نیز از مدرسه آغاز می شود. 

وی با قدردانی از حاضران در این‌ مراسم برای اهتمام به امر تعلیم و تربیت، گفت: فرزندان ما مدت کوتاهی در سیستم آموزش و پرورش هستند و در یک چشم به هم زدن مراحل تحصیل خود را طی کرده و از سیستم آموزش و پرورش خارج می شوند. وظیفه ما است که به فکر آنها باشیم، به ویژه فراهم کردن فضای فیزیکی که مقوله بسیار مهمی است.

وی با بیان اینکه مشارکت خیرین مثل دکتر جعفری در ساخت فضاهای آموزشی باعث می‌شود فضاهای آموزشی زودتر ساخته و عدالت آموزشی ایجاد شود، تصریح کرد: یکی از اهداف مدرسه‌سازی ایجاد عدالت آموزشی است تا همه فرزندان ما در کشور بتوانند از امکانات خوبی برخوردار شوند. 

میردامادیان از مدرسه‌سازی به عنوان خیر ماندگار یاد کرد و افزود: کارهای خیر زیاد است ولی برخی از کارهای خیر لحظه‌ای است و خیر ممکن است فراموش کند، اما مدرسه‌سازی ماندگار و دائمی است و خیرین به قدری وابسته به مدرسه می‌شوند که به صورت مستمر به مدارس سر می‌زنند. امیدواریم کرونا به زودی تمام شود و خیران دوباره از حضور دانش آموزان در مدرسه لذت ببرند.

وی با تاکید براینکه هرکسی به هر اندازه ای که توان دارد می‌تواند در مدرسه سازی مشارکت داشته باشد، گفت: وظیفه ما جذب خیران و تحقق اولویت‌های مدرسه سازی در استان است. 

 ذاکران معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره مدیرکل فقید نوسازی مدارس استان اصفهان و همچنین قدردانی از خیر مدرسه‌ساز و نماینده وی، گفت: مشکلات فضای آموزشی استان زیاد است و حل این مشکلات با کمک خیرین مدرسه ساز تسریع خواهد شد.

وی بیان کرد: هزار و ۵۰۰ خیر در استان داریم که ۲۰۰ نفر آنها از بانوان هستند و کمک زیادی در راستای ترویج فرهنگ مشارکت در مدرسه سازی می کنند. همچنین خیرین خارج از کشور نیز کمک زیادی به ما می‌کنند و باوجود بعد مسافت، هنوز قلبشان برای کشور می‌تپد.

وی اعلام کرد: هم اکنون ۱۰ پروژه خیرساز با مشارکت خیرین خارج از کشور در سطح استان در حال اجرا است و مهرماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ذاکران با بیان اینکه یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، جلب مشارکت خیرین برای اجرای پروژه های مدرسه سازی است، اظهار امیدواری کرد که این مهم محقق شود.

به اشتراک بگذارید :