15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۱۹:۲۱:۵۳
کد مطلب:  1629470
معاون آموزش ابتدایی وزیر در آئین افتتاح آموزشگاه ۶ کلاسه دخترانه آزادگان شهرستان شیروان:
ساختن مدرسه گام ضروری و اولین گام در ایجاد عدالت آموزشی است

معاون آموزش ابتدایی وزیر در آئین افتتاح آموزشگاه ۶ کلاسه دخترانه آزادگان شهرستان شیروان گفت: ساختن مدرسه گام ضروری و اولین گام در ایجاد عدالت آموزشی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، حکیم زاده در ادامه سفر خود به استان خراسان شمالی در آئین افتتاح آموزشگاه ۶ کلاسه دخترانه آزادگان شهرستان شیروان حضور یافت.

معاون وزیر عنوان کرد: مدرسه تنها بنای یک ساختمان نیست ، مدرسه محیطی زنده و پویاست. چنانچه هرگاه درب مدرسه ای باز می شود درب زندانی بسته خواهد شد و هرچه میزان سرمایه گذاری و دسترسی دانش آموز به فضای آموزشی بیشتر باشد در آینده مسائل و مشکلات کمتری دامنگیر جامعه خواهد بود.

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تقدیر از اهتمام ویژه سازمان نوسازی مدارس و ادارات کل نوسازی استانها به مدارس ابتدایی نگاه خاص به  توسعه فضاهای آموزشی ابتدایی را باعث خلق فرصت برای کودکان ایران زمین دانست و افزود ساختن مدرسه گام ضروری و اولین گام در ایجاد عدالت آموزشی است و برای تکمیل چرخه درست تعلیم تربیت نیازمند ایجاد فضاهای چهارگانه فیزیکی، روانی و عاطفی ، اجتماعی و علمی آکادمیک هستیم.
دکتر حکیم زاده در ادامه گفت فضای فیزیکی ملموس ترین فضای تربیتی و مناسب بودن مدرسه با اقتضائات دانش آموز است برای خلق فضای اجتماعی که ملموس نبوده و به شدت محسوس است هر چقدر فضای مدرسه گرم باشد حس مهم بودن و تعلق در دانش اموز را تقویت کند باعث بهروری یادگیری می شود.

وی سومین فضا ، فضای اجتماعی را حاصل شبکه ارتباطی و تعاملی مناسب بین مدیران و معلمان مدرسه دانست که این شبکه ارتباطی زیر بنای فضای مدیریت مشارکتی است و تلقی درست از ریاست در فضاهای آموزشی تسهیلگری است نه مدیریت سلسله مراتبی
ایشان در در پایان  به فضای آکادمیک که میزان اهتمام کادر مدرسه به تحصیل دانش آموزان، برنامه ریزی درست و ترغیب دانش اموز در کسب نتایج خوب است اشاره نموده و افزودند امیدوارم توسعه فضاهای آموزشی در مناطق حاشیه ی و پر جمعیت همیشه در اولویت باشد چون دانش آموزان این مناطق نسبت به مناطق برخوردار بیشتر نیازمند فضا های آموزشی مناسب هستند.

 

گفتنی است  این مدرسه ابتدایی دخترانه دارای ۶ کلاس درس در سطحی به زیربنای۸۶۵  مترمربع با ۳۰  میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی احداث شد که با بهره برداری از این واحد آموزشی برای سال تحصیلی جاری ۱۸۰  دانش آموز مقطع ابتدایی در آن تحصیل خواهند کرد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد و ۳۰ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی شیروان زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.

به اشتراک بگذارید :