9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۱۵:۳۱:۵۱
کد مطلب:  1629394
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در نشست با فرهنگیان منتخب شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس تاکید کرد:
آموزش و پرورش شریک راهبردی و فرهنگی شوراهای اسلامی است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه حضور فرهنگیان در شوراها ۴۱ درصد رشد داشته است گفت: آموزش و پرورش را باید شریکی راهبردی و فرهنگی برای شوراهای اسلامی دانست که میتواند در ارتقای سطح فرهنگ و رفتار جامعه نقش آفرین باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در نشست با فرهنگیان منتخب شوراهای اسلامی شهرهای استان فارس با بیان اینکه در استانی با پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی عظیم هستیم گفت: نه تنها در گذشته عالی بوده ایم بلکه در عصر حاضر نیز با وجود چهره هایی مشهور و ماندگاری چون سردار مرتضی جاویدی و ... در جایگاه والایی قرار داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فرهنگیان دارای سرمایه بزرگ اجتماعی هستند و همچنان این قشر شریف میان مردم مرجعیت و مقبولیت دارند و در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای فارس رای خوبی آورده اند.

اسماعیلی ادامه داد: فرهنگیان ما از این موقعیت باید برای افزایش اعتماد عمومی استفاده کنند و عملکرد حرفه ای داشته باشند تا نقشه دشمنان را نقش برآب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در مدتی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است سپاه فجر استان و آموزش و پرورش در حیطه آموزش فعالیت های مشترک و سازنده ی فراوانی را انجام داده اند که میتواند زمینه ساز همکاری های بیشتر نیز باشد.

اسماعیلی بیان کرد: شوراهای شهر و روستاها وظایفی زیادی را برعهده دارند یکی از مهم ترین آنها انتخاب شهردار است و شهردار باید فردی اجرایی و فعال باشد چرا که عملکرد شوراها درکنار شهردار مفهوم پیدا میکند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به وجود بعضی از مدارس پیشرفته در مناطق مرفه و بالای شهر، باید به کمک شوراها و شهرداری ها این خدمات را به دیگر مدارس شهر که امکانات کافی را برای آموزش ندارند ارائه دهیم.

وی ضمن بیان اینکه براساس قانون بخشی از عوارض نوسازی شهرداری متعلق به آموزش و پرورش است، گفت: آموزش و پرورش را باید شریک راهبردی شهرداری و شوراها بدانیم و توجه به مسائل زیرساختی خصوصا ساخت مدارس جدید در آموزش و پرورش بسیار مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مدارسی که با عوارض شهرداری ساخته می شوند برای مردم اعتمادسازی می کند و آموزش و پرورش به عنوان مهد و مکان تربیت فرزندان مورد حمایت شهرداری قرار گرفته و امیدواریم مساعدت ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی شهرداری ها بودجه خوبی دارد و به رشد فرهنگی آموزش و پرورش کمک می کند و باید اولویت های فرهنگی را مشخص کنیم تا بتوانیم قدم های موثری برداریم.

گفتنی است در پایان این جلسه منتخبین فرهنگی در شوراهای اسلامی شهرهای سراسر استان فارس به تبادل نظر و ارائه ایده های سازنده خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :