12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۱۰:۳۷:۴۰
کد مطلب:  1629086
رئیس اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی استان خبر داد:
آغاز روند صدور فرم های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

دانش آموزان پایه نهم می توانند با مراجعه به سامانه همگام یا مراجعه حضوری به مدارس محل تحصیل با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فرم شماره 6 و7 هدایت تحصیلی  را دریافت کنند و پس از ممهور نمودن فرم شماره7 به مهر آموزشگاه جهت ثبت نام در پایه دهم بر اساس اولویت های مندرج در فرم شماره 7 و با توجه به توضیحات تکمیلی در فرم مذکور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم  مهدی خادمی جمکرانی با اعلام این خبر گفت : دانش آموزان پایه نهم می توانند با مراجعه به سامانه همگام یا مراجعه حضوری به مدارس محل تحصیل با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فرم شماره 6 و7 هدایت تحصیلی  را دریافت کنند و پس از ممهور نمودن فرم شماره7 به مهر آموزشگاه جهت ثبت نام در پایه دهم بر اساس اولویت های مندرج در فرم شماره 7 و با توجه به توضیحات تکمیلی در فرم مذکور، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 وی افزود : در حال حاضر بیش از 90 درصد فرم های هدایت تحصیلی دانش آموزان استان آماده می باشد و مابقی طی یکی دو روز آینده صادر و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 خادمی جمکرانی تصریح کرد : در سال تحصیلی جاری حدود19000 دانش آموز استان در پایه نهم مشغول تحصیل بودند که برای مهرماه1400 در بیش از200آموزشگاه دوره دوم متوسطه در رشته های نظری و فنی حرفه ای و کارو دانش مشغول تحصیل خواهند شد.

رییس اداره امور تربیتی ، مشاوره تحصیلی ومراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان قم خاطر نشان کرد: اولیای دانش آموزان با توجه به فرم هدایت تحصیلی، علاقه، رغبت و استعداد فرزندشان ، نسبت به انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان اقدام نمایند و تحت تاثیر فضاسازی اطرافیان قرار نگرفته و به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند چرا که برخی دانش آموزان به خاطر اصرار خانواده ها در رشته هایی ادامه تحصیل می دهند و پس از 3سال تحصیل در دوره دوم متوسطه که توام با بی انگیزگی و بی رغبتی است، هیچ نتیجه ای از این دوران نمی بینند.

 وی در پایان گفت : توجه به آینده شغلی و بازار کار در آینده، میزان توانایی و استعداد دانش آموزان و علاقه و رغبت به ادامه تحصیل در رشته مورد نظر در دوره دوم متوسطه از مهمترین شاخص های مورد نظر برای انتخاب رشته در دوران دوم متوسطه می باشد.

به اشتراک بگذارید :