12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۸:۴۶:۲۴
کد مطلب:  1628928
برای اولین بار در کشور، صورت گرفت؛
آغاز اجرای «طرح ملی شایستگی های حرکتی نوآموزان  بدو ورود به دبستان» در خراسان شمالی

برای اولین بار، «طرح ملی سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان» از 27 تیرماه در بجنورد آغاز  و تا پایان مردادماه ادامه دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌و‌پرورش، طرح ملی سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان که برای اولین بار در کشور، با حضور حکیم زاده، معاون وزیر آموزش و پرورش، از 27 تیرماه در پایگاه نسترن  بجنورد آغاز و تا پایان مردادماه امسال ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش؛  این طرح ملی برای نخستین بار در کشور در خراسان شمالی و در سال‌ تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰با همکاری معاونت تربیت بدنی وسلامت  اداره کل آموزش و پرورش استان وآموزش و پرورش استثنایی برای ۵۰۰نوآموز دختر و پسر بدو ورود به دبستان  همزمان با  طرح سنجش انجام می شود .

شایان ذکر است؛ در این طرح، چهار مؤلفه؛ «تعادل ایستا و پویا»، «هماهنگی بینایی حرکتی»، «چابکی» و «استقامت عضلانی» مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و اگر دانش آموزی دچار اختلال حرکتی باشد به پایگاه های ذی ربط ارجاع و خانواده آنها پیگیر رفع و اصلاح حرکتی  دانش آموز خود می‌شود.

گفتنی است؛ تاکنون 14 هزار و 263 نوآموز جهت انجام  سنجش نوبت گیری کرده اند که در مجموع 6هزار و 294 کودک از ابتدای طرح در پایگاه های سنجش آموزش و پرورش این استان مورد ارزیابی قرار گرفتند

همچنین؛  نوآموزان استان در ۱۵پایگاه، شامل ۱۴پایگاه سنجش اولیه و یک پایگاه تخصصی است که در صورت تشخیص احتمال نارسایی، نوآموزان در  سنجش اولیه برای بررسی بیشتر به مراکز تخصصی معرفی خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :