14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۱۵:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1628592
تشکیل کارگروه تدوین اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

کارگروهی با دبیری مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای اصلاح اساسنامه این موسسه تشکیل شده است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، بر اساس بند «ک» تبصره ١٢ قانون بودجه ١۴٠٠ مبنی بر بازنگری اساسنامه این مؤسسه‌ با هدف تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی آنها، نقش‌پذیری فرهنگیان و هیأت امنا در مدیریت صندوق، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی و تعارض منافع و تعیین وضعیت حقوقی، کارگروهی با نام «تدوین اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان» برای رسیدگی به این موضوع شکل گرفت.
این کارگروه ترکیبی از برخی اعضای هیات امنا شامل نمایندگان معلمان (لیلا نظرپور، امین الله سالاری و محسن مسعودی) و نیز مرتضی حاجی به همراه دو نفر از معاونان وزیر آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس و تعدادی دیگر از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است. همچنین طی حکمی از سوی رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل مدیرعامل موسسه به عنوان دبیر آن منصوب شده است.
بنا بر حکم حاجی‌میرزایی، دبیر کارگروه موظف است در ارتباطی موثر با سایر اعضای کارگروه و برای صلاح فرهنگیان، به نحوی اقدام کند تا اساسنامه با هدف رفع مشکلات گذشته و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تحقق اهداف در نظر گرفته شده تدوین شود.
در حکم وزیر آموزش و پرورش تاکید شده است که این کارگروه موظف است هر دو هفته یکبار گزارشی از وضعیت پیشبرد کارها ارائه کند.
تاکنون دو جلسه از این کارگروه با حضور اعضای آن برگزار شده است و درباره مقدمات تدوین اساسنامه برنامه ریزی کرده‌اند.
طبق قانون، زمان تکمیل اساسنامه و ارائه به مجلس شورای اسلامی سه ماه در نظر گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید :