14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۰۸:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1628588
1500 اثر به بخش کشوری جشنواره نوجوان سالم راه یافتند 

محمد قاسمی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی گفت : از دوم  تا دهم مردادماه داوری مرحله کشوری دهمین جشنواره نوجوان سالم انجام می پذیرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران دهمین جشنواره نوجوان سالم با هدف ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پر خطر ، مصرف مواد مخدر و آسیب های اجتماعی انجام می پذیرد.

بنا بر این گزارش محمد قاسمی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی  پیرامون روند اجرای این جشنواره  گفت  : از آبان ماه سال 1399  فراخوان جشنواره در سطح کشور صادر شده ، آثار برگزیده مدارس در منطقه داوری شده و برگزیدگان در بهمن ماه همان سال به مرحله استانی راه پیدا کردند . وی افزود :در اردیبهشت و خردادماه  1400 اختتامیه استانی برگزار شده و مرحله کشوری در تیر و مرداد در حال برگزاری است . آثار برگزیده استان ها بصورت غیر حضوری و ازطریق شبکه شاد  دریافت می شود  و پس از دسته بندی و داوری اختتامیه جشنواره بصورت غیر حضوری و از طریق یکی از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی و شبکه شاد برگزار خواهد شد . دبیرخانه دریافت آثار جشنواره تا 26 تیرماه آثار مربوطه را دریافت نموده اند و داوری از 2 تا دهم مرداد صورت می گیرد و پس از آن اختتامیه در تاریخ 16 مرداد ماه برگزار خواهد شد .

بنا بر این گزارش قاسمی اظهار داشت :  دهمین جشنواره نوجوان سالمدر سه بخش برگزار خواهد شد . بخش اول  که ویژه دانش آموزان سه مقطع  است در خلاقیت های دانش آموزی شامل ایده پردازی ، مقاله نویسی ، نقاشی ، گرافیک ، عکس ، فیلم کوتاه ، نر م افزار و چند رسانه ای ؛ خلق کاراکتر و موشن گرافی  برگزار می شود .   بخش دوم  ویژه فرهنگیان  وابتکارات مدرسه ای شامل محصولات و منابع کمک آموزشی و فرهنگی پیشگیری ؛ پروژه های ابتکاری ، طرح درس یا راهنمای تدریس ، فیلم مستند تدریس پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، الگوها و فنون آموزش و تدریس در کلاس درس و محصولات فرهنگی  خواهد بود . بخش سوم ابتکارات جامعه محور در طرح یاریگران زندگی که شامل تدوین نیمرخ چالش ها ، نیمرخ راهکارها ، طراحی پروژه کوچک ، حمایت جویی پروژه ، اجرا و مستند سازی پروژه کوچک  است . قاسمی در  توصیح یاریگران زندگی مدارس  گفت :  این طرح از 2 سال گذشته در برخی  مدارس اجرا می گردد که در این طرح نماینده تشکل های دانش آموزی ، مدیر مدرسه ، مربی مدرسه و نماینده انجمن اولیا در خصوص پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پر خطر کانونی را در مدرسه تشکیل داده  و اقدام به برنامه ریزی و تدوین راهکارهایی در این خصوص می کنند.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی  با بیان این موضوع که 1500 اثر برگزیده از استان ها در بخش کشوری  این جشنواره شرکت نموده اند  خاطر نشان کرد : این دومین دوره ای است که با توجه به شرایط کرونایی آثار دانش آموزان و فرهنگیان  بصورت غیر حضوری از طریق شبکه شاد و در شش گروه ایجاد شده در این شبکه دریافت می شود  قاسمی تاکید نمود: آثار با شناسه اثر و گواهی اشتغال به تحصیل راستی آزمایی می شوند ودر واقع به تایید مدرسه ، منطقه و استان رسیده و سپس وارد مرحله کشوری می شوند . در بخش فرهنگیان نیز علاوه بر شناسه اثر تصویر حکم کارگزینی همکاران نیز دریافت می گردد .

گفتنی است آثاردریافتی در این جشنواره پس از دسته بندی در بخش های مختلف تحویل هیات داوران می گردد و هیات داوران در هر رشته شامل دو داور تخصصی و یک داور موضوعی  خواهد بود .

به اشتراک بگذارید :