18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۱۹:۵۳:۵۴
کد مطلب:  1628546
با حضورمعاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش آغاز شد:
اجرای طرح ملی شایستگی های حرکتی نوآموزان  بدو ورود به دبستان در خراسان شمالی برای اولین بار در کشور

طرح ملی سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز یکشنبه در پایگاه نسترن  بجنورد با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش  و جمعی از مسوولان استانی آغاز شد و تا پایان مردادماه امسال نیز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش طرح ملی سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز یکشنبه در پایگاه نسترن  بجنورد با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش  و جمعی از مسوولان استانی آغاز شد و تا پایان مردادماه امسال نیز ادامه دارد.

گفتنی است  این طرح ملی برای نخستین بار در کشور در خراسان شمالی و در سال‌ تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با همکاری معاونت تربیت بدنی وسلامت  اداره کل آموزش و پرورش استان وآموزش و پرورش استثنایی برای ۵۰۰ نوآموز دختر و پسر بدو ورود به دبستان  همزمان با  طرح سنجش انجام می شود .

در این طرح، چهار مولفه  شامل تعادل ایستا و پویا، هماهنگی بینایی حرکتی، چابکی و استقامت عضلانی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و اگر دانش آموزی دچار اختلال حرکتی باشد به پایگاه های ذیربط ارجاع و خانواده آنها پیگیر رفع و اصلاح حرکتی  دانش آموز خود می‌شود.

به گفته مودی مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی هدف از اجرای این طرح ملی توسعه سواد حرکتی و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان است.

مودی همچنین ابراز کرد: تاکنون 14 هزار و 263 نوآموز جهت انجام  سنجش نوبت گیری کرده اند که در مجموع 6هزار و 294 کودک از ابتدای طرح در پایگاه های سنجش آموزش و پرورش این استان مورد ارزیابی قرار گرفتند

وی  افزود:  نوآموزان استان در ۱۵ پایگاه، شامل ۱۴ پایگاه سنجش اولیه و یک پایگاه تخصصی است که در صورت تشخیص احتمال نارسایی، نوآموزان در  سنجش اولیه برای بررسی بیشتر به مراکز تخصصی معرفی خواهند شد.
لازم به ذکر است: همه پایگاه های سنجش استان فعال و قرار است  ۱۹ هزار و ۵۴۶ کلاس اولی در آن سنجش شوند.

به اشتراک بگذارید :