15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۱۹:۰۸:۵۱
کد مطلب:  1628536
با حضورمعاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت:
افتتاح کلاس درس تربیت بدنی در خراسان شمالی با مساحت ۱۵۰ متر مربع با ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار

کلاس درس تربیت بدنی در بجنورد در دبستان دخترانه مشکات ۲ امروز یکشنبه با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش و مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش کلاس درس تربیت بدنی در بجنورد در دبستان دخترانه مشکات ۲ امروز یکشنبه با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش و مسوولان استانی به بهره برداری رسید.
گفتنی است تجهیز این کلاس  از محل اعتبارات تجهیز مراکز فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه و با کمک دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی تامین شده است.

مهدی مودی مدیرکل آموزش وپرورش در توضیح این خبر اظهار کرد: نردبان سوئدی، دیواره سنگ نوردی، چوب موازنه، تخته تعادل، نردبان افقی، نردبان و طناب معلق، نردبان چابکی، انواع جیم بال ازجمله تجهیزات درس تربیت بدنی اعلام کرد.

وی افزود : در مجموع  در این استان تاکنون ۱۱ کلاس درس تربیت بدنی با حدود یکهزار و ۳۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تجهیز شده است.

مودی هدف از اجرای این طرح را ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان دوره ابتدایی با اولویت مدارس دخترانه عنوان کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز بیان کرد: معلم تربیت بدنی، فضا و تجهیزات، و محتوای آموزشی چهار عامل مهم در کیفیت بخشی کلاس تربیت بدنی در آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: سال گذشته شش میلیارد ریال تجهیزات ورزشی در قالب کاروان مهر با نشاط برای مدارس کم برخوردار ارسال شد و امسال نیز شش میلیارد ریال تجهیزات ورزشی خریداری و در اختیار مدارس استان خراسان شمالی قرار خواهد گرفت.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.
معاون آموزش ابتدایی در حاشیه این مراسم به  تلفیق بازی با آموزش و استفاده از فضای ورزشی برای عمق بخشیدن به مفاهیم درسی تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :