18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۱۸:۴۵:۴۵
کد مطلب:  1628526
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش:
علاقه مندی دانش آموزان به تحصیل حضوری افزایش یافته است

معاون آموزش ابتدایی وزیر در نشست صمیمی با اعضای شورای معاونین  اداره کل و  شهرستان  ومناطق استان خراسان شمالی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر در نشست صمیمی با اعضای شورای معاونین  اداره کل و  شهرستان  ومناطق استان خراسان شمالی حضور یافت.
در این جلسه که به صورت وبینار با شهرستان ها و ساختمان شماره یک اداره کل برگزار گردید؛ حکیم زاده اظهارکرد: آموزش مجازی تهدیدات و فرصت های زیادی را به همراه داشت، ولی طبق طرحهای تحقیقاتی، علاقه مندی دانش آموزان به تحصیل حضوری افزایش یافته است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس این طرح های تحقیقاتی ۵۱ درصد از دانش آموزان در بستر فضای مجازی احساس تنهایی دارند.یادآور شد : طبق این طرح تحقیقاتی که از طریق ارائه پرسشنامه به  دانش آموزان  تکمیل شد، ۸۸ درصد از معلمان تکلیف روزانه به دانش آموزان ارائه  کردند.

حکیم زاده یکی دیگر از نتایج این طرح تحقیقاتی در بستر آموزش در فضای مجازی در همه گیری ویروس کرونا را کمک گرفتن ۷۵ درصد از دانش آموزان برای تحصیل از مادرانشان دانست و اعلام کرد : طبق این نظرسنجی ۷۵ درصد از دانش آموزان در سال تحصیلی جاری از مادرانشان در امر آموزش کمک گرفتند.

معاون وزیر آموزش و پرورش بر توجه به مسائل عاطفی و اجتماعی دانش آموزان در آموزش مجازی تاکید کرد  و اظهارداشت: معلمان علاوه بر آموزش و تربیت دانش آموزان باید به موضوع احساسی و عاطفی آنان نیز بپردازند.

حکیم زاده  گفت: آموزش و تربیت دانش آموزان مستلزم مشارکت همه جانبه است چرا که این مقطع حساس و سرنوشت ساز است و باید سرمایه گذاری بیشتری در این مقطع تحصیلی صورت گیرد.

وی اظهارداشت : اگر به تحصیل در مقطع ابتدایی به عنوان  پایه و اساس آموزش  و تربیت توجه اصولی صورت گیرد ،در آینده نتیجه مطلوبی را خواهیم گرفت.


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از رقابت آموزشی در مقطع ابتدایی انتقاد کرد و گفت: هم اینک باید رقابت های بی مورد بین دانش آموزان در آزمون های مختلف و تست زدن ها در این مقطع حذف شود و آموزش باید به سمت یادگیری مشارکتی پیش رود.
حکیم زاده در بخش دیگری از سخنانش از نبود امکانات و زیر ساخت ها آموزش مجازی در سطح کشور انتقاد کرد و گفت : متاسفانه در برخی از مناطق دور دست روستایی، حاشیه شهرها امکانات و زیرساخت آموزشی برای دانش آموزان مهیا نبود و شرایط کرونا نشان داد که بخشی از مناطق کشور چه مشکلاتی دارند.
گفتنی است معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز سفر دوره روزه خود را به استان خراسان شمالی شروع کرد وی در این سفر طرح های آموزشی شامل کلاس تربیت بدنی، طرح ملی سنجش سواد حرکتی و یک دقیقه با کتاب را رونمایی می نماید.

به اشتراک بگذارید :