9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۱۳:۰۹:۵۶
کد مطلب:  1628272
علیرضا نخعی در مراسم معارفه ی سرپرست جدید آموزش و پرورش لرستان ؛
رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت است

جلسه ی هفتگی شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد .

علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان که امروز به افتخار بازنشستگی نائل آمد با اشاره به مسائل اجرایی آموزش و پرورش ( تامین سخت افزارها ، مقدمات ، تامین فضا ، ضوابط ، ساختارها و ... ) گفت ؛  مسئله ی اصلی آموزش و پرورش تربیت است .

وی ادامه داد ؛ آمدنِ دانش آموز به مدرسه فقط برای کسب محفوظات و تقویت شاخص های کمی نیست ، دانش آموز می آید تا اخلاق ، رفتار و مهارت های بهتر زندگی کردن را تقویت کند .

نخعی با تاکید بر اهتمام به اجرای سند تحول بنیادین افزود ؛ توسعه ی صلاحیت های انسانی و به فعلیت رساندن نیروهای خدادادی دانش آموز ، دغدغه آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش برای این است که فرد در آینده زندگیِ بهتری داشته باشد .

علیرضا نخعی آسیبهای اجتماعی را نتیجه ی جای خالیِ تقویت مهارتهای زندگی عنوان و خاطرنشان کرد ؛ رسالت آموزش و پرورش تربیت براساس ساحت های شش گانه ی سند تحول بنیادین است ، چرا که بزرگترین سرمایه گذاری در این جامعه اسلامی با کاملترین دین ، کار روی صداقت نسل آینده است .

وی در پایان تصریح کرد ؛ مدیر مدرسه نه فقط یک مجری ، بلکه مسئول تعلیم و تربیت می باشد و ما باید با همراهی و صمیمیت ، مدرسه را تقویت کنیم و کار را پیش ببریم .

لازم به ذکر است در پایان این جلسه ، از زحمات علیرضا نخعی تقدیر و سیدعیسی سهرابی به عنوان سرپرست جدید آموزش و پرورش لرستان معرفی شد .

 

تنظیم خبر ؛ لک

به اشتراک بگذارید :