9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ ۱۱:۴۱:۲۹
کد مطلب:  1628054
دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مقاطع مختلف تحصیلی استان اصفهان:
لزوم تربیت دانش‌آموزِ یادگیرنده مادام‌العمر بر پایه سند تحول بنیادین

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مقاطع مختلف تحصیلی استان اصفهان بر لزوم تربیت دانش‌آموزِ یادگیرنده مادام‌العمر بر پایه سند تحول بنیادین تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مقاطع مختلف تحصیلی ابراز خرسندی کرد و گفت: رشد خوبی در بدنه آموزش‌وپرورش شکل‌گرفته و مطالبی که در این جلسه مطرح شد نشان از آن است که نگرشی نو در آموزش‌وپرورش در حال شکل‌گرفتن است.

وی با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تاکید کرد: این سند، اهداف و مسیر روشنی پیش روی ما قرارداده و آرامشی به مدیران داد تا از دانش‌آموز یک یادگیرنده مادام‌العمر بسازند.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش افزود: دانش‌آموزان باید در مسیری قرار گیرند که حتی اگر رها شوند یادگیری‌شان متوقف نشود و یادگیرنده مادام‌العمر باشند که در سند تحول به آن شایستگی‌های پایه یادگیری می‌گویند. وی افزود: داشتن پرونده سلامت از دیگر ملزوماتی است که در سند به آن اشاره شده و باعث می‌شود دانش‌آموز در ۱۸ سالگی پرونده‌ای کامل داشته باشند که به‌واسطه همین پرونده دندان‌هایی سالم، بینایی و شنوایی‌سنجی شده، قد و وزن او به‌صورت کنترل شده ثبت شده و اسکلت او به طور کامل تحت مراقبت بوده است.

امانی تصریح کرد: این اتفاقات باعث به‌وجودآمدن یک نسل سالم می‌شود که اگر بتوانیم نسلی سالم تحویل جامعه دهیم به بهترین نحو ممکن خدمتمان را به کشور انجام داده‌ایم اما این اتفاقات نیاز به یک رویکرد ملی دارد.

به اشتراک بگذارید :