16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۴:۱۴:۲۴
کد مطلب:  1627026
۶ هزار میلیارد تومان طی چهار سال اخیر در پروژه های مشارکتی هزینه شده است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت شهرستان سرخس، گفت: در طول چهار سال اخیر اعتباری بالغ بر شش هزار میلیارد تومان در پروژه های مدرسه سازی مشارکت با خیرین هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر آموزش پرورش صبح امروز پنجشنبه 24 تیرماه 1400، پس از بازدید از پروژه های آموزشی در حال ساخت شرکت نفت و گاز شمال شرق در شهرستان سرخس گفت: شرکت نفت مسئولیت های اجتماعی متفاوتی دارد و جای تقدیر دارد که بخشی از اعتبارات این حوزه را به سمت مدرسه سازی هدایت کرده اند.

وی گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آماده است هر اقدامی را در راستای بهره برداری هر چه سریعتر از این پروژه ها که از منظر معماری نیز پروژه های فاخری هستند، انجام دهد.

رخشانی مهر افزود: سفرهای کاری زیادی داشته ام و بیش از هزاران پروژه عمرانی از نزدیک دیده ام اما این پروژه معماری خوبی دارد و جانمایی خوبی شده است و افتخار می کنم که همکاران من در بخش طراحی، طراحی خوب و ارزشمندی انجام داده اند و باید این پروژه ها هر چه سریعتر تکمیل شود و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن تشکر از توجهات و پیگیری های قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی که بانی این سفر بودند اظهار کرد: با کمک ایشان اعتبارات به موقع تخصیص پیدا کرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش پرورش تاکید کرد: همه مشکلات  فضاهای آموزشی حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد را پیگیری می کنیم و درصدد مرتفع کردن آن ها هستیم و برای پروژه های خیر ساز و پروژه های نفت و تکمیل سالن ورزشی جیم آباد اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به کاهش میانگین اجرای پروژه های مدرسه سازی از 9 سال به 3 سال گفت: سهم اعتبارات ما در سال 1396 یک و شش دهم درصد بودجه عمرانی کشور بوده است که در سال 1400 به بیش از 7 درصد رسیده است. 

رخشانی مهر تصریح کرد: رئیس وقت سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور در سال 1395 سهم دولت در تکمیل پروژه های مدرسه سازی مشارکتی را 170 میلیارد تومان عنوان کرده بود که فقط 15 درصد آن تخصیص یافت. در سال 1398 این عدد را به 870 میلیارد تومان رساندیم و در سال 1399 این ردیف به 2 هزار و 350 میلیارد تومان رسید و تخصیص کامل را نیز گرفتیم و برای سال 1400 هم همین ردیف تکرار شد و در سه ماه اول سال آن را به صورت کامل دریافت کردیم.

رخشانی مهر دیوارکشی و محوطه سازی مدارس را از مسائل مزمن در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: به دنبال جذب اعتبار خوب در این زمینه هستیم و قطعا این دوره مدرسه سازی به خاطر اقدامات انجام شده از یادها نخواهد رفت.

قاضی زاده هاشمی؛ نماینده مردم سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر رخشانی مهر نگاه جهادی، میدانی و عملیاتی دارند و ما قدردان زحمات و کمک های ایشان هستیم چرا که همواره در ایام مختلف سال پروژه های نوسازی مدارس و یا خیرساز روستایی و شهری به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: طی پنج سال گذشته 118 میلیارد تومان از وزارت نفت در قالب پیوست اجتماعی اعتبار گرفتیم و تا امروز بالغ بر 73 میلیارد تومان تخصیص داده شده است و اگر با دستور دکتر رخشانی مهر کمک ویژه ای به این پروژه ها شود و اعتبارات بیشتری اختصاص یابد خیرین و مسئولان جهت مشارکت بیشتر ترغیب می شوند.

به اشتراک بگذارید :