13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ ۱۲:۰۶:۰۰
کد مطلب:  mliX4fZW
دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
سنجش سلامت 26 هزار و 687 نوآموز مازندرانی

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران گفت : تاکنون سنجش سلامت 26 هزار و 687 نوآموز از نظر شنوایی ، بینایی و آمادگی برای تحصیلی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش مازندران، نقی شادمان به پیش بینی ثبت نام 43 هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی مازندران در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و افزود : تاکنون سنجش سلامت 26 هزار و 687 نوآموز از نظر شنوایی ، بینایی و آمادگی برای تحصیلی مورد ارزیابی قرار گرفتند .

وی ادامه داد : از این تعداد 23 هزار و 613نوآموز بدون مشکل جسمی هستند که برای انجام کارهای ثبت نام به مدارس عادی معرفی شدند و سه هزار و 74 دانش آموز دارای مشکل بودند .

دبیر ستاد ثبت نام آموزش وپرورش مازندران گفت که 508 نوآموز با مشکل بینایی در این سنجش شناسایی شدند که بیشترین مشکل شناسایی شده در این کودکان به شمار می رود.

وی ادامه داد : نوآموزان مازندران با مشکلات جسمی به مراکز درمانی تخصصی معرفی می شوند تا اقدامات لازم برای رفع این مشکلات صورت بگیرد .

شادمان با اشاره به اینکه اکثر نوآموزان دارای مشکل مازندران به یک مشکل جسمی مواجه هستند ، ادامه داد : از مجموع نوآموزان دارای مشکل جسمی استان دو هزار و 784 نفر از آنان فقط یک مشکل دارند .

به گفته دبیر ستاد ثبت نام آموزش وپرورش مازندران 290 نوآموز استان با چند مشکل جسمی تاکنون شناسایی شدند که درصورت رفع نشدن مشکلاتشان با خدمات درمانی ، به مدارس استثنایی ارجاع داده می شوند .

وی ادامه داد : ناشناخته ماندن مشکلات جسمی نوآموزان یکی از دلایل افت تحصیلی به شمار می رود که با اجرای طرح سنجش سلامت بسیاری از موارد شناخته می شود .

پیش از این نیز رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران به استناد بررسی دو سالانه سنجش سلامت نوآموزان مازندران از بیشتر شدن اضافه وزن و پوسیدگی دندان نوآموزان این استان در مقایسه با میانگین کشور خبرداد .

سنجش سلامت نوآموزان از 17 خرداد امسال در 36 پایگاه ثابت و سیار مازندران آغاز و تا 31 شهریورماه ادامه دارد .

 

به اشتراک بگذارید :