9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ ۱۴:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1624554
نفرات برگزیده هفتمین جشنواره نوجوان خوارزمی معرفی شدند

دانش آموزان برگزیده هفتمین جشنواره نوجوان خوارزمی در مرحله استانی معرفی شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر در آیین اختتامیه مرحله استانی هفتمین جشنواره علمی فناوری  نوجوان خوارزمی با بیان اینکه این رویداد در راستای اجرای سند تحول بنیادین برگزار می شود، اظهار کرد: تنوع دادن به محیط‌های یادگیری، کیفیت بخشی آموزشی و تجربه کردن فعالیت‌های یادگیری معنادار برای هدایت تحصیلی صحیح از اهداف این جشنواره است.

حسین درتاج با اشاره به تغییر رویکرد برنامه درسی ملی افزود: جشنواره  نوجوان خوارزمی نقشی مهم و برجسته در پرورش و شکوفایی استعداد دانش‌آموزان دارد.

وی ادامه داد: با برگزاری هفت دوره جشنواره، به طور متوسط هر دانش‌آموز حداقل یک و نیم رشته از محورهای شش‌گانه جشنواره را تجربه کرده و فراگرفته است.

درتاج با تاکید بر پرهیز از آموزش و تربیت گلخانه‌ای و تمرکز با مدارس خاص برای شرکت در جشنواره گفت: رویکرد آموزش و پرورش استان حضور همه دانش‌آموزان در همه سطوح و از همه مدارس بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: هفتمین دوره جشنواره در شش محور زبان و ادبیات فارسی با موضوع روز ملی محیط بان، دست سازه به دو شیوه سخت افزار و نرم افزار، بازارچه های کسب و کار، مسابقات آزمایشگاهی، پژوهش و زبان انگلیسی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه 86 هزار نفر / رشته در مرحله آموزشگاهی آثار و اطلاعات خود را در سامانه همگام ثبت کرده‌اند، افزود:  پس از رقابت دانش‌آموزان در مراحل آموزشگاهی و شهرستان/منطقه، 381 دانش‌آموز به مرحله استانی راه یافته اند.

درتاج با اشاره به شرایط کرونایی گفت: مرحله استانی به شیوه غیرحضوی و به دو شیوه فردی و گروهی و به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر و در 7 روز برگزار شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه نفرات اول هر محور به مرحله کشوری راه یافته اند، عنوان کرد: امسال برای اولین بار دانش‌آموزان در مرحله کشوری با هم رقابت نمی کنند بلکه تجارب و کارهای خود را به اشتراک می گذارند.

گفتنی است محمدرسول کریمی از شهرستان بوشهر و مبینا بخش‌گر از شهرستان کنگان در محور ادبیات فارسی، امیرحسین رضایی دشتی از شهرستان دشتستان در محور دست سازه، امیررضا خوش رفتار و امیرمحمد مالکی از شهرستان دشتستان در محور زبان انگلیسی، سیده فاطمه سادات موسوی و سیده یلدا عوض پور از شهرستان دیلم در محور بازارچه، سحر سلطانی و یاسمین باباعلی از شهرستان دشتستان در محور علوم آزمایشگاهی و هانیه فتاح و مهدیس گرگین از شهرستان دشتستان در محور پژوهش با کسب رتبه اول مرحله استانی به مرحله کشوری راه یافتند.

 

به اشتراک بگذارید :