9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۱۲:۴۱:۰۲
کد مطلب:  1623570
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
افتتاح ۶ مرکز یادگیری محلی جدید مجری طرح پیوند سواد و زندگی در فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در سال ۱۳۹۹ در فارس تعداد ۱۰ مرکز یادگیری محلی مجری طرح پیوند سواد و زندگی فعال بوده است و در سال جاری تعداد ۶ مرکز جدید دیگر افتتاح خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس ، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در جلسه شورای پشتیبانی شهرستان نی ریز که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار گردید ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در رویکردهای جدید گفت: در دنیای امروز یکی از شاخص ها و پارامترهای بسیار مهم در بهبود کیفیت زندگی مردم توجه به باسوادی مردم می باشد زیرا که این پارامتر در همه جوانب به فردی و اجتماعی زندگی افراد تأثیر مستقیم دارد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: به همین خاطر است که در رویکردهای جدید، مراکز یادگیری محلی سواد آموزی که کانون تلفیق سواد و مهارت می باشند مورد توجه ویژه قرار دارند.

نوروزی چگینی گفت: در سال ۱۳۹۹ طرح بسیار مهم و عملیاتی به نام طرح« پیوند سواد و زندگی» در راستای جامعه محور نمودن سواد در سطح کشور اجرا شد .

وی افزود: این طرح در استان فارس نیز در ۱۰ مرکز یادگیری محلی اجرایی گردید و در پایان طی ارزیابی های صورت گرفته توسط سازمان نهضت سوادآموزی نتایج مطلوبی حاصل آمد دکتر نوروزی چگینی افزود به همین خاطر در سال جاری علاوه بر ۱۰ مرکزی که در سال گذشته مجری این طرح بوده اند ۶ مرکز جدید در سطح استان مجری این طرح خواهند بود که جمعاً ۱۶ مرکز یادگیری محلی در فارس طرح پیوند سواد و زندگی را اجرا خواهند نمود.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: تعداد ۲۶۰۰ نفر سواد آموز در مراکز یادگیری محلی آموزش خواهند دید.

 نوروزی چگینی گفت: تعداد ۳ هزار و ۶۴۰ نفر نیز در این مراکز آموزش مهارت خواهند دید به این معنی که مهارتهای اساسی زندگی به مخاطبان آموزش داده خواهد شد.

 وی گفت: هر مرکز یادگیری محلی در طول سال باید ۲۰۰ ساعت آموزش مهارتهای اساسی زندگی به مخاطبان و سواد آموزان را داشته باشد که با توجه به فعالیت ۵۲ مرکز یادگیری محلی در سطح استان در سال جاری ۱۰۴۰۰ ساعت مهارت آموزی در مراکز یادگیری محلی سوادآموزی صورت خواهد گرفت .

وی یادآور شد:در این مراکز علاوه بر توافق نامه های قبلی یک توافقنامه جدید با دانشگاه علوم پزشکی و یک توافقنامه نیز با اداره کل فنی و حرفه ای منعقد خواهد گردید

به اشتراک بگذارید :