11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۱۰:۵۴:۱۲
کد مطلب:  1623296
کتاب «مدیریت مدرسه مبتنی بر رهبری معنوی» منتشر شد

کتاب پژوهشی «مدیریت مدرسه مبتنی بر رهبری معنوی» با هدف ارائه‌ی مدل و الگویی مناسب برای مدیریت مدارس با رویکرد رهبری معنوی توسط انتشارات مدرسه برای مدیران، تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان آموزش و پرورش منتشر و روانه‌ی بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، امروزه در حوزه‌ی مدیریت رویکردهای نوینی در رابطه با رهبری مطرح هست که هر یک می‌توانند به رفتارها و تعاملات سازمانی جهتی شایسته و مناسب بدهند. اما رویکرد معنوی، که به نحوی رویکردهای دیگر را در درون خود دارد، می‌تواند تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان را برای تحول در آموزش و پرورش یاری رساند. رهبری معنوی با توسعه‌ی انسانی و شرایط متغیر و پیچیده‌ی کنونی نسبت به سایر سبک‌های رهبری تطابق بیشتری دارد و کمک می‌کند تا افراد با انگیزش درونی و با تمام وجود در کارها مشارکت کنند. در این کتاب، مدلی برای «مدیریت مدارس ابتدایی با رویکرد رهبری معنوی»، ارائه شده و تحول را از مدرسه به عنوان بخش زیربنایی آموزش و پرورش، آغاز نموده است. 
تیم پژوهشی؛ دکتر حسن ملکی و دکتر کیومرث امجدیان با تکنیک ارائه‌ی مدل، کتاب را در شش فصل و در قالب مؤلفه‌های معنویت، معنویت و تعلیم و تربیت، رهبری معنوی، مدیریت مبتنی بر رهبری معنوی، مدلی برای مدیریت مدرسه مبتنی بر رهبری معنوی و شرایط و استلزامات اجرایی همراه با منابع ارائه داده‌اند.      
 کتاب« مدیریت مدرسه مبتنی بر رهبری معنوی» با موضوع مدیریت در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه enmabazar.ir  در دسترس مخاطبان قرار دارد.

انتشارات مدرسه زیر مجموعه‌ی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی می‌باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :