11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1623268
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در دیدار با خیّرین حقوقی مدارس مطرح کرد؛
رشد جریان مدرسه‌سازی در کشور با مشارکت سازنده خیّرین/ آغاز توزیع اعتبارات ساخت مدارس در سال ۱۴۰۰ بین استان‌ها

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دیدار با «حمیدرضا شاه‌حسینی» خیّر مدرسه‌ساز و دست‌اندرکاران موسسه خیریه «نیک گامان جمشید» ضمن تقدیر از فعالیت‌های آنان گفت: مشارکت سازنده خیّرین موجب رشد جریان مدرسه‌سازی در کشور شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهراله رخشانی‌مهر به‌پاس قدردانی از زحمات خیرین مدرسه‌ساز ، در محل دفتر «حمیدرضا شاه‌حسینی» خیر نیکوکار و نائب رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور حضور یافت و پس‌ازآن با مدیران و دست‌اندرکاران موسسه خیریه «نیک گامان جمشید» به دیدار و گفت‌وگو پرداخت.

وی در دیدار با «حمیدرضا شاه‌حسینی» ضمن تمجید از فعالیت‌های ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز در کشور، گفت: مهم‌ترین بُعد کار سازمان نوسازی مدارس، افزون بر احداث و تأمین فضاهای آموزشی، وجه خیّری است که به فعالیت‌های عمرانی ما نیز رونق و برکت داده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تجربه بیش از سه سال حضور خود در این سازمان و مراودات با خیرین مدرسه‌ساز آن‌ها را انسان‌هایی صادق، پاک‌دل و سخاوتمند دانست که با خلوص نیت و شوقی وصف‌نشدنی در ساخت آینده کودکان و نوجوانان این سرزمین مشارکت دارند.

رخشانی‌مهر نقش خیرین مدرسه‌ساز را در سلامت کاری و ارتقای فعالیت‌های مجموعه نوسازی مدارس کشور بسیار تأثیرگذار برشمرد و افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حجم کاری بالا و گردش مالی بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال، با دقت و حساسیت ویژه‌ای به انجام وظایف خود می‌پردازد و به حمدالله مشکلی از این بابت نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال 1396 و زمان تصدی مسئولیت سازمان نوسازی مدارس کشور هیچ اعتباری به این سازمان تخصیص داده نشده بود، تصریح کرد: در سه سال گذشته تخصیص صددرصدی داشتیم و باگذشت سه ماه از آغاز سال جاری، 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس کشور تخصیص یافت که در حال توزیع بین استان‌هاست.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش همچنین با حضور در موسسه خیریه «نیک گامان جمشید» با تقدیر از فعالان این نهاد خیریه، بیان کرد: موسسه نیک گامان جمشید مجموعه‌ای بانشاط و پویاست که با فعالیت‌های منسجم و گسترده خود توانسته اعتمادسازی خوبی، در جذب کمک‌های نیکوکاران داخل و خارج از کشور و ارائه فعالیت‌های عام‌المنفعه شکل دهد.

رخشانی‌مهر با اشاره به عملکرد خوب این موسسه در حوزه مدرسه‌سازی، ارتباط سازنده خیرین حقیقی و حقوقی با جامعه خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی مدارس کشور را عامل مهمی در گسترش مشارکت‌ها و به‌تبع آن رشد جریان مدرسه‌سازی در سال‌های اخیر دانست و یادآور شد؛ این فضای مثبت را باید حفظ کرده و توسعه دهیم.

خیرین نیک‌اندیش نیز در این دیدارها با تقدیر از فعالیت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور،  عملکرد خوب این سازمان را موجب تحول در مدرسه‌سازی  دانستند و خلاقیت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را در پیشگام نمودن خیرین به‌منظور ارتباط و جلب اعتماد نهادهای فرادستی و سازمان برنامه‌وبودجه عامل افزایش اعتبارات مدرسه‌سازی برشمردند.

گفتنی است؛ در این دیدارها، ناصر قفلی؛ رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و فاطمه مهاجرانی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :