12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۰۷:۴۴:۱۸
کد مطلب:  1622690
با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس، استاندار و خیرین مدرسه‌ساز یزدی برگزار شد؛
انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۱۴ مدرسه در مناطق محروم شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان از سوی خیرین یزدی

با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس، استاندار و خیرین مدرسه‌ساز یزدی، آیین انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۱۴ مدرسه در مناطق محروم شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان از سوی خیرین یزدی برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهراله رخشانی‌مهر در جلسه امضای تفاهم‌نامه مشارکت خیرین یزدی در ساخت 14 مدرسه در مناطق محروم شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان، گفت: خیرین این استان سهم بسیاری در رفع محرومیت‌های آموزشی در سراسر کشور دارند.

وی بابیان این‌که طرح «هر کارخانه، یک مدرسه» که سال گذشته از استان یزد آغاز شد، توانسته است بسیاری از شرکت‌های صنعتی را به موضوع مدرسه‌سازی وارد کند، افزود: این حرکت موردتوجه و استقبال وزیر آموزش‌وپرورش نیز قرارگرفته و علاوه برآن به سایر استان‌های کشور نیز تسری یافت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تأکید بر حل مسئله مدارس عشایری در برنامه‌های سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار در ردیف اعتبارات محرومیت‌زدایی کشور، سرفصلی نیز برای مدرسه‌سازی در مناطق محروم در نظر گرفته‌شده است که سهم استان یزد 112 میلیارد تومان مصوب شده است.

رخشانی‌مهر با تشکر از اهتمام استاندار یزد به مسائل آموزش‌وپرورش و حوزه مدرسه‌سازی، گفت: گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش است که باید در این زمینه اقدامات خاصی صورت گرفته و فضای آموزشی و کارگاهی و امکانات مناسب فراهم شود

معاون وزیر آموزش‌وپرورش ضمن اشاره به پرداخت سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی اظهار کرد: اعتبارات در این بخش رشد بسیار سریعی داشته و با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم با مشارکت خیرین بسیاری از مسائل حوزه فضاهای آموزشی را برطرف کنیم.

به اشتراک بگذارید :