16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۰۷:۲۰:۰۴
کد مطلب:  1622620
محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان بیان داشت
هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان برگزار شد.

هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان در سال 1400 امروز دوشنبه مورخ 21/4/1400 ساعت 10 صبح به ریاست محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ، هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان به ریاست محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد. در این جلسه علاوه بر اخبار و تذکرات ، به مطالبات مقام عالی وزارت در نشست صمیمی با مدیران سازمان به تاریخ 13/4/1400 پرداخته شد.

 محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان ، در آغاز شهادت نهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جواد (ع) را تسلیت گفت و همچنین افزود: امروز اول ذی الحجه است و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) و روز عفاف و حجاب است ، این روز را به همه همکاران تبریک و تهنیت می گویم ، ماه ذی الحجه ماه پرفیض و ماه خوبی است در این ماه روز عرفه را داریم ، عید قربان در این ماه قرار گرفته و عید غدیر هم در این ماه واقع شده است ، این روزها زینت بخش ماه ذی الحجه می باشند. مناسک حج هم در این ماه برگزار می شود که امیدوارم هرچه زودتر با نابودی آل صعود زمینه حضور همه برای زیارت خانه خدا فراهم شود.

محمدزاده در ادامه صحبت های خود گفت : بنده 14 نکته در خصوص صحبت های آقای وزیر استخراج کرده ام که از جمله این نکات می توان به رضایت آقای وزیر از فعالیت های سوادآموزی ، سختی و پیچیدگی کار در سوادآموزی ، جذابیت و خلاقانه بودن کار در سوادآموزی ، وجود ظرفیت های خوب و بالا در سوادآموزی ، تشکر از فعالیت های سوادآموزی در دولت الکترونیک و برنامه های آموزشی در فضای مجازی ، اتکاء به ظرفیت های درونی سازمان و منتظر کسی نبودن برای حل مشکلات سوادآموزی و .... را می توان اشاره کرد.

رئیس سازمان در ادامه صحبت های خود به محرومیت استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در این خصوص جلسه ای در وزارت خانه تشکیل خواهد شد و لازم است یک بسته تحولی جامع در تمامی ابعاد کاری استان تهیه و ارائه شود و ما هم بایست  در بعد سوادآموزی برنامه های ویژه ای را برای استان انجام دهیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان سپس به تشکیل اجلاس روسای آموزش و پرورش در اوایل مرداد ماه اشاره کرد و گفت:این اجلاس به صورت وبیناری برگزار خواهد شد . و فرصت خوبی است تا مباحث سوادآموزی در فرصت داده شده بیان شود و امیدوارم از این ظرفیت به خوبی بتوانیم استفاده کنیم.

محمد زاده در پایان موارد زیر را تاکید کرد :

  1. پیگیری و تشکیل جلسه با رئیس مرکز آمار ایران در راستای تاکیدات مقام عالی وزارت و حضور فعال سوادآموزی در یکسان سازی اطلاعات پایگاه ثبت سطح سواد با پایگاه مرکز آمار ایران و رایزنی در خصوص سرشماری 1400
  2. مسائل نیروی انسانی و تناسب دریافت ها با جدیت پیگیری شود.
  3. اهم مطالبات مقام عالی وزارت استخراج و برای اجرایی شدن آن مسئول تعیین شود.
  4. کارگروهی برای باز تعریف ماموریت سوادآموزی و ساختار سوادآموزی تشکیل گردد.
  5. در خصوص کیفیت آموزشی به خصوص در شرایط کرونا یک مطالعات میدانی و پژوهشی انجام شود.
  6. دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی پس از جمع بندی نظرات به خصوص نظر حقوقی وزارت متبوع و مستندسازی به استانها ابلاغ شود.
  7. دستورالعمل برون سپاری بازبینی شود و با شرایط فعلی سوادآموزی و قانون کار متناسب سازی گردد.
به اشتراک بگذارید :