17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ ۱۲:۵۶:۵۴
کد مطلب:  1622238
با حضور نمایندگان دانش آموزان و همکاران برگزیده برگزار شد؛
آئین اختتامیه ی مرحله ی استانی دهمین جشنواره نوجوان سالم استان ایلام

اختتامیه ی مرحله ی استانی دهمین جشنواره نوجوان سالم استان ایلام برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام صبح امروز دوشنبه 21 تیرماه، آئین اختتامیه ی مرحله ی استانی دهمین جشنواره ی نوجوان سالم در محل سالن جلسات شهید غیاثی اداره ی کل آموزش و پرورش استان ایلام برگزار گردید.

   در این آئین که با حضور نمایندگان دانش آموزان و همکاران برگزیده انجام شد، امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به نقش و تاثیر جشنواره ی نوجوان سالم پرداخت.

  وی تاثیر گذاری دانش آموزان از یکدیگر در رفتار و آموزش را بسیار بااهمیت برشمرد و گفت : در این راه نقش و تاثیر همسالان از یکدیگر می تواند زمینه ی ایجاد رفتاری را بوجود آورد که درآینده فردی او متاثر گردد لذا در انتخاب دوست و همراه آنان باید بیش از پیش توجه جدی داشت.

  مهردادی آموزش به بچه ها و فراگیری رفتار های مناسب اجتماعی را مهم دانست و گفت: باید جنبه های مثبت آموزش دانش آموز به دانش آموز مورد توجه قرار گیرد و مسئولیت ما اینست که به نوجوان آموزش سالم و باید شیوه های مختلف به بچه ها یاد دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام ، پیشگیری را اولین مرحله آگاه سازی دانست که در مرحله نخست به بچه ها کمک میکند راه خود را به درستی پیدا کنند تا به مرحله درمان نرسد و باید در این مقوله کار کرد

وی استفاده درست از فضای مجازی را یکی از مباحث مهم در این عصر برشمرد و بر لزوم توجه به آگاهی بخشی و آموزش در این زمینه تاکید کرد.

  محسن کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی اموزش و پرورش استان هم با تقدیر از مشارکت فعال دانش آموزان، همکاران و والدین، نکاتی را در خصوص اثرات بسیار قابل توجه برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، به ویژه جشنواره ی نوجوان سالم ارائه نمود.

   محمد کریمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز از مجموعه ی دانش آموزان و کارکنان مشارکت کننده در برنامه های پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر تقدیر نمود. خسرو شیرینی سرپرست اداره ی امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی به تبیین ابعاد و  اهداف جشنواره و کمیت و کیفیت آن و نیز دستاوردهای اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت و یادآور شد که آموزش و پرورش استان ایلام در حوزه ی اجرای موفق برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی جزء سه استان برتر کشور می باشد و این دستاوردها را حاصل تلاش و از خودگذشتگی مجموعه ی عوامل و مجریان طرح های پیشگیری(همکاران اداری و ستادی، مدیران، مشاوران، مربیان/معلمان و دانش آموزان) دانست.

پس از آن عباس بختیاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهلران به عنوان مسئول شهرستان مجری مرحله ی استانی جشنواره، شیرزاد زرگوشی رئیس اداره ارزیابی عملکردوپاسخگوئی به شکایات اداره کل و خانم نجفی  کیا مشاور امور بانوان مدیرکل به بیان مطالبی در خصوص نقش و تاثیر برنامه های پیشگیری پرداختند. در در ادامه جلسه سه نفر از دانش آموزان برگزیده نظرات و تجربیات مشارکت خود در جشنواره و طرح های پیشگیری را ارائه نمودند.

در پایان با تقدیم لوح از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :