12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ ۱۰:۱۶:۲۵
کد مطلب:  1621802
در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان ایلام مطرح شد؛
لزوم برنامه ریزی برای برگزاری کنفرانس ملی فیزیک به میزبانی ایلام / تجهیز و توسعه امکانات و فضاهای پرورشی استان

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان ایلام با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، مدیرکل آموزش و پرورش استان، شورای معونین و اعضای شورا در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این جلسه ابتدا با بیان تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) به تشریح برنامه های دردست اقدام آموزش و پرورش پرداخت.

مهردادی با اشاره به برگزاری بیستمین کنفرانس ملی فیزیک به میزبانی ایلام گفت: در این راستا کمیته های اجرایی تشکیل گردیده و از سخنرانان و مدعوین دعوت به عمل آمده است و تا کنون حدود 400 نفر در این کنفرانس ثبت نام نموده اند اما نیازمند توجه بیشتر و برنامه ریزی دقیق تری می باشد تا این کنفرانس به نحو شایسته ای برگزار گردد.

  وی از دیگر دستگاهها و نهادهای دولتی خواست تا آموزش و پرورش را در این راه یاری نمایند.

حجت الاسلام محسن کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان هم در این جلسه به لزوم توجه به تجهیز و توسعه امکانات و فضاهای پرورشی استان پرداخت و گفت: کسب عناوین مختلف کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان طی سالیان اخیر این نیاز را می طلبد تا در زمینه توسعه اماکن و تجهیزات کانون ها و دارالقران ها توجه بیشتری شود و این نیازمند تخصیص اعتبارات و تهیه امکانات بوده تا بتوان در کنار تعلیم، به بحث تعلم و پرورش نگاه ویژه بشود.

جهانشاه احمدی معاون سوادآموزی استان هم در این جلسه به دریافت تسهیلات برای لوازم التحریر سواد آموزان و نیز ایجاد مراکز یادگیری محلی در زمینه آموزش دوره های مهارتی و تاثیر آن در زندگی برای افراد بیسواد و کم سواد به عنوان یک منبع درآمدی اشاره کرد و گفت: در سال 99 در سه شهرستان ایلام ، چرداول و دره شهر مراکز یادگیری دایر گردید و اکنون این نیاز وجود دارد این مراکز پیوند و زندگی در شهرستان های ایلام، ایوان و دهلران 3 مرکز دیگر دایر گردد.

   در این جلسه مدیرکل سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان و نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به تشریح اقدامات خود در خصوص مباحث مطرح شده در جلسه شورای آموزش و پرورش پرداختند.

به اشتراک بگذارید :