14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ ۰۷:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1621202
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه مدیریت :
افزایش 437 درصدی مشمولان بازنشستگی در سال 1400

سومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن اجتماعات شهید مجید عرب واقع در استانداری تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، در این نشست یوسف بهارلو معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : با بررسی اطلاعات مشمولان بازنشستگی سال 1400 به عدد 4460 می رسیم .  این آمار در  سال 99 به تعداد 1021 نفربوده است  و شاهد افزایش 437 درصدی نسبت به سال قبل هستیم  ! وی افزود : برای حفظ تراکم فعلی کلاس ها در سال جاری ، شهرستان های استان تهران به 4070 نیروی جدید نیازدارد که باید به همین تعداد همکار فرهنگی استخدام شوند و شروع به کار کنند.

بنا بر این گزارش بهارلو تاکید نمود : این کمبود نیرو در سطح پایین تری در سال قبل هم وجود داشته که با توجه به  برگزاری غیر حضوری کلاس ها تا حدودی پوشش داده شده است ولی در صورت برگزاری کلاس های حضوری درسال تحصیلی جدید باید نیروی انسانی بیشتری تامین گردد .

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت : برای تامین نیروی انسانی پیشنهاداتی نیز ارائه داده ایم . از جمله این موارد می توان به  اخذ مجوز جذب نیروهای مجرب از مراکز آموزشی و مدارس غیردولتی بصورت حق التدریس آزاد و یا خرید خدمات آموزشی به تعداد 2500 نفر در سال تحصیلی 1401-1400 در مقابل سهمیه 850 نفری سال قبل وبومی گزینی و یا تخصیص امتیاز ویژه به ساکنین مناطق شهرستان های استان تهران در آزمون استخدامی سال 1400 اشاره نمود  . همچنین باید  ورود از سایر استانها به کلانشهر تهران ازطریق مناطق شهرستان های استان تهران  صورت پذیرد و خروج نیروها از آموزش و پرورش به سایر دستگاه ها محدود شود.

به اشتراک بگذارید :